Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden ondertekent steunpakket, hulp woensdag nog naar Oekraïne

Biden ondertekent steunpakket, hulp woensdag nog naar Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De eerste zendingen van Amerikaanse militair materieel naar Oekraïne zullen in de komende uren al plaatsvinden. President Joe Biden heeft dat gezegd bij het ondertekenen van het steunpakket, dat na veel gesteggel is goedgekeurd door het Amerikaanse Congres.

Biden zei dat hij ervoor zorgt dat "de zendingen meteen beginnen, in de komende uren". De president prees de Oekraïense strijdkrachten, die volgens hem "de wil en de vaardigheid" hebben om te winnen. Hij haalde daarnaast uit naar Republikeinen die loyaal zijn aan zijn politieke tegenstander Donald Trump voor het lange tijd blokkeren van het hulppakket.

Met het steunpakket voor Oekraïne is een bedrag gemoeid van 61 miljard dollar, omgerekend 57 miljard euro. Het maakt deel uit van een groter Amerikaans pakket aan buitenlandse hulp, die ook gaat naar Israël en Taiwan.

Veiliger

"Het gaat Amerika veiliger maken, het gaat de wereld veiliger maken en het behoudt het Amerikaanse leiderschap in de wereld. En iedereen weet het", zei Biden. Ook is er 1 miljard dollar vrijgemaakt voor humanitaire hulp in Gaza. Biden zei dat Israël ervoor moet zorgen dat al deze hulp zonder oponthoud de Palestijnen bereikt.

Het Pentagon meldt dat Oekraïne op korte termijn onder meer luchtafweer, artilleriemunitie, gepantserde voertuigen en anti-tankwapens tegemoet kan zien.

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij met de steun vanuit de VS. "Ongeacht wat iedereen zegt, krijgen we de steun die we nodig hebben om levens te blijven beschermen tegen Russische aanvallen", schrijft hij op het sociale medium X.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen in maart naar Groenland

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.

7 minuten geleden
Media: ook doorzoeking bij voormalig verblijf van ex-prins Andrew

WINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.

30 minuten geleden
Familie Virginia Giuffre opgelucht na arrestatie ex-prins Andrew

WASHINGTON (ANP) - De nabestaanden van Virginia Giuffre, de vrouw die Andrew Mountbatten-Windsor heeft beschuldigd van seksueel wangedrag, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van de ex-prins. "Eindelijk is vandaag ons gebroken hart verlicht door het nieuws dat niemand boven de wet staat - zelfs koninklijke personen niet", staat in een verklaring die in handen is van The Guardian.

36 minuten geleden
Koning na arrestatie Andrew: recht moet zijn beloop hebben

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles zegt dat de autoriteiten na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew kunnen rekenen op medewerking van het koningshuis. "Laat me heel duidelijk zijn: het recht moet zijn beloop hebben", stelde de vorst.

48 minuten geleden
Agenten in leeuwendanspak overrompelen verdachte bij Bangkok

NONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.

2 uur geleden
BBC: Britse oud-prins Andrew opgepakt

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

2 uur geleden
Premier Polen roept landgenoten op Iran onmiddellijk te verlaten

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.

2 uur geleden