Biden ondanks covid van plan Netanyahu volgende week te ontmoeten
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu kan komende week waarschijnlijk gewoon op bezoek bij de Amerikaanse president Joe Biden, ondanks diens covidbesmetting. Het Witte Huis vertrouwt erop dat Biden op tijd hersteld is voor Netanyahu's reis naar Washington.
De Israëlische premier mag komende woensdag het Amerikaanse Congres toespreken, maar komt waarschijnlijk al eerder naar de Verenigde Staten. Israëlische media melden eerder dat de ontmoeting met Biden voor maandag op de agenda stond, maar die dag is niet zeker.
"We moeten ervoor zorgen dat de gezondheid van de president en zijn herstel van covid prioriteit krijgen", aldus Bidens adviseur nationale veiligheid John Kirby. Hij benadrukt wel dat hij verwacht dat de twee leiders elkaar zullen spreken tijdens Netanyahu's bezoek aan Washington. Een medewerker van het Witte Huis zegt dat vicepresident Kamala Harris in elk geval de mogelijkheid heeft om met Netanyahu te spreken als hij in de stad is.
Biden heeft volgens zijn dokter milde symptomen van covid en hij werkt in isolatie voorlopig gewoon door.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.
9 uur geledenJOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.
10 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.
11 uur geledenWENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.
12 uur geleden