Biden ondanks covid van plan Netanyahu volgende week te ontmoeten
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu kan komende week waarschijnlijk gewoon op bezoek bij de Amerikaanse president Joe Biden, ondanks diens covidbesmetting. Het Witte Huis vertrouwt erop dat Biden op tijd hersteld is voor Netanyahu's reis naar Washington.
De Israëlische premier mag komende woensdag het Amerikaanse Congres toespreken, maar komt waarschijnlijk al eerder naar de Verenigde Staten. Israëlische media melden eerder dat de ontmoeting met Biden voor maandag op de agenda stond, maar die dag is niet zeker.
"We moeten ervoor zorgen dat de gezondheid van de president en zijn herstel van covid prioriteit krijgen", aldus Bidens adviseur nationale veiligheid John Kirby. Hij benadrukt wel dat hij verwacht dat de twee leiders elkaar zullen spreken tijdens Netanyahu's bezoek aan Washington. Een medewerker van het Witte Huis zegt dat vicepresident Kamala Harris in elk geval de mogelijkheid heeft om met Netanyahu te spreken als hij in de stad is.
Biden heeft volgens zijn dokter milde symptomen van covid en hij werkt in isolatie voorlopig gewoon door.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.
1 uur geledenCALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
5 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.
8 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.
9 uur geleden