Biden ondanks covid van plan Netanyahu volgende week te ontmoeten
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu kan komende week waarschijnlijk gewoon op bezoek bij de Amerikaanse president Joe Biden, ondanks diens covidbesmetting. Het Witte Huis vertrouwt erop dat Biden op tijd hersteld is voor Netanyahu's reis naar Washington.
De Israëlische premier mag komende woensdag het Amerikaanse Congres toespreken, maar komt waarschijnlijk al eerder naar de Verenigde Staten. Israëlische media melden eerder dat de ontmoeting met Biden voor maandag op de agenda stond, maar die dag is niet zeker.
"We moeten ervoor zorgen dat de gezondheid van de president en zijn herstel van covid prioriteit krijgen", aldus Bidens adviseur nationale veiligheid John Kirby. Hij benadrukt wel dat hij verwacht dat de twee leiders elkaar zullen spreken tijdens Netanyahu's bezoek aan Washington. Een medewerker van het Witte Huis zegt dat vicepresident Kamala Harris in elk geval de mogelijkheid heeft om met Netanyahu te spreken als hij in de stad is.
Biden heeft volgens zijn dokter milde symptomen van covid en hij werkt in isolatie voorlopig gewoon door.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.
1 uur geledenHEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
5 uur geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
9 uur geleden