Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden ondanks covid van plan Netanyahu volgende week te ontmoeten

Biden ondanks covid van plan Netanyahu volgende week te ontmoeten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu kan komende week waarschijnlijk gewoon op bezoek bij de Amerikaanse president Joe Biden, ondanks diens covidbesmetting. Het Witte Huis vertrouwt erop dat Biden op tijd hersteld is voor Netanyahu's reis naar Washington.

De Israëlische premier mag komende woensdag het Amerikaanse Congres toespreken, maar komt waarschijnlijk al eerder naar de Verenigde Staten. Israëlische media melden eerder dat de ontmoeting met Biden voor maandag op de agenda stond, maar die dag is niet zeker.

"We moeten ervoor zorgen dat de gezondheid van de president en zijn herstel van covid prioriteit krijgen", aldus Bidens adviseur nationale veiligheid John Kirby. Hij benadrukt wel dat hij verwacht dat de twee leiders elkaar zullen spreken tijdens Netanyahu's bezoek aan Washington. Een medewerker van het Witte Huis zegt dat vicepresident Kamala Harris in elk geval de mogelijkheid heeft om met Netanyahu te spreken als hij in de stad is.

Biden heeft volgens zijn dokter milde symptomen van covid en hij werkt in isolatie voorlopig gewoon door.

Meer uit Buitenland

Zelensky belt Europese bondgenoten over vredesplan

KYIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt vrijdag Europese bondgenoten over het nieuwe Amerikaanse vredesplan, melden verschillende bronnen. Het telefoongesprek wordt gevoerd met de Franse president Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Britse premier Keir Starmer.

45 minuten geleden
Japan zet belangrijke stap naar herstart grootste kerncentrale

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Een Japanse gouverneur steunt het weer in gebruik nemen van de Kashiwazaki-Kariwa-kerncentrale. Zijn goedkeuring geldt als een belangrijke stap naar de herstart van 's werelds grootste kerncentrale, die na de grote kernramp in Fukushima uit voorzorg werd gesloten.

1 uur geleden
UNICEF: ondanks bestand Gaza worden dagelijks 2 kinderen gedood

GENÈVE (ANP/RTR) - Sinds het ingaan van de wapenstilstand in Gaza zijn volgens VN-kinderorganisatie UNICEF zeker 67 kinderen gedood bij conflictgerelateerde incidenten. "Dat is een gemiddelde van bijna twee kinderen die elke dag worden gedood sinds het staakt-het-vuren van kracht werd", aldus een woordvoerder. Ook zijn er tientallen kinderen gewond geraakt.

1 uur geleden
Oekraïne vraagt tijd en ruimte voor bestuderen vredesplan

KYIV (ANP) - Oekraïne bestudeert de nieuwe Amerikaanse vredesplannen "zorgvuldig" en vraagt die zorgvuldigheid ook terug, zegt een kopstuk van de regering in Kyiv. Hij spreekt tegen dat Kyiv zou hebben ingestemd met sommige voorstellen. Maar anders dan sommige Europese bondgenoten reageert Kyiv tot dusver niet regelrecht afwijzend op de plannen, die grote offers van Oekraïne zouden vragen.

2 uur geleden
Duitse minister Wadephul: er ligt geen vredesplan voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse minister Johann Wadephul (Buitenlandse Zaken) ziet het 28-puntenplan van de VS en Rusland voor vrede in Oekraïne niet als een vredesplan. "Het is een lijst met kwesties die dringend besproken moeten worden tussen Oekraïne en Rusland", zei hij voor het begin van een bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken en vertegenwoordigers van de Indo-Pacifische regio.

2 uur geleden
Kallas haalt uit naar China voor hulp aan Russische oorlog

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft vrijdag uitgehaald naar China. Het land zegt neutraal te zijn, maar helpt de Russen in hun oorlog in Oekraïne met producten die zowel voor militaire als civiele doeleinden kunnen worden gebruikt, zei ze. "Bovendien werken China en Rusland samen aan een hervorming van de wereldwijde economische en veiligheidsorde", zei Kallas in haar openingstoespraak van het Indo-Pacifisch Ministerieel Forum in Brussel.

2 uur geleden
Meerdere gewonden bij aanval van beer op schoolklas in Canada

OTTAWA (ANP) - In Canada zijn meerdere gewonden gevallen bij een aanval van een grizzlybeer. Bij het incident waren volgens media leerlingen en leraren van een schoolklas betrokken. Ook kinderen zouden gewond zijn geraakt.

3 uur geleden