Biden: offensief van Israël in Gaza is geen genocide
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden ontkent dat het Israëlische offensief in Gaza genocidaal is. "Wat er gebeurt is geen genocide, dat verwerpen wij", zei hij maandag in het Witte Huis tijdens een evenement van de Jewish American Heritage Month.
Daarbij doelde Biden op een zaak die Zuid-Afrika tegen Israël heeft aangespannen bij het Internationaal Gerechtshof. Dit land beweert dat de oorlog van Israël genocidaal is. Biden bekritiseerde maandag ook het verzoek van de hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof om arrestatiebevelen voor de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, zijn defensieminister Yoav Gallant en drie Hamasleiders. Zij zouden zich schuldig hebben gemaakt aan oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid.
"Wat deze arrestatiebevelen ook inhouden, Israël en Hamas zijn niet gelijkwaardig", zei Biden. De Amerikaanse president beloofde "ijzersterke" steun aan Israël. Hij voegde eraan toe dat de Verenigde Staten achter Israël staan om "de slagers van Hamas uit te schakelen."
Meer uit Buitenland
ROUEN (ANP/AFP) - De politie denkt dat de ontsporing van een trein tussen de Noord-Franse steden Rouen en Caen vrijdag het gevolg was van sabotage, meldt een anonieme politiebron aan persbureau AFP. De trein had 186 passagiers aan boord en 44 mensen raakten gewond. Een van hen is er slecht aan toe.
13 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wijt de verkiezingswinst van de radicaalrechtse AfD in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt aan "systeemfouten" van het Westen. Volgens hem zijn ook andere politieke ontwikkelingen in Europa daarvan het gevolg.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.
17 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
19 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
19 uur geleden