Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: nucleaire dreiging terug op niveau van Koude Oorlog

Biden: nucleaire dreiging terug op niveau van Koude Oorlog

NEW YORK (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden vindt dat de nucleaire dreiging "terug is op het niveau van de Koude Oorlog". Tijdens een evenement in New York donderdag zei Biden dat de wereld een kernramp riskeert die het leven op aarde kan beëindigen.

"Sinds Kennedy en de Cubaanse rakettencrisis zijn we niet meer geconfronteerd met een naderend armageddon", stelt Biden. De Amerikaanse president waarschuwt dat de Russische president Vladimir Poetin "geen grap maakt" als hij dreigt nucleaire wapens in te zetten bij de strijd in Oekraïne. "Zijn leger presteert ondermaats", zegt Biden. "Waar vindt Poetin een uitweg? Op wat voor manier kan hij, zonder gezichtsverlies en zonder dat Rusland aanzienlijk aan macht verliest, uit deze positie komen?"

De Amerikaanse president deed de ongebruikelijk ferme uitspraken tijdens een Democratisch evenement voor fondsenwerving in de woning van James Murdoch, de zoon van mediamagnaat Rupert Murdoch.

Merkel

De voormalige Duitse bondskanselier Angela Merkel, die sinds haar vertrek eind vorig jaar niet veel van zich heeft laten horen, waarschuwde donderdagavond ook voor de Russische dreiging. Tijdens een ceremonie vanwege het 77-jarige bestaan van de krant Süddeutsche Zeitung zei zij "dat alle woorden momenteel serieus moeten worden genomen en niet direct als 'bluf' kunnen worden weggezet", doelend op Poetins nucleaire retoriek.

Vrede in Europa kan volgens Merkel alleen tot stand komen met betrokkenheid van Rusland. "Zolang wij daar niet in slagen, is de Koude Oorlog ook niet echt voorbij", aldus de 68-jarige gepensioneerde politicus.

Meer uit Buitenland

Bodyworlds-oprichter Gunther von Hagens (81) overleden

HEIDELBERG (ANP/DPA) - De Duitse anatoom Gunther von Hagens is overleden op 81-jarige leeftijd. Von Hagens maakte naam als uitvinder van de zogenoemde plastinatie, een conserveringstechniek waarbij bijvoorbeeld lichaamsdelen praktisch onbeperkt goed blijven, door ze te plastificeren. De techniek vormde de basis voor de Bodyworlds-exposities waarvan hij vervolgens aan de wieg stond. Von Hagens overleed aan een hersenbloeding, meldt Bild.

34 minuten geleden
Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en dochter herdenken oorlog

PYONGYANG (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft oorlogsmonumenten bezocht ter gelegenheid van de 73e herdenking van de wapenstilstand in de Koreaanse Oorlog. Dat deed hij met zijn dochter Ju Ae, die volgens de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst NIS wordt klaargestoomd als zijn opvolger.

36 minuten geleden
EU regelt nog meer blusvliegtuigen voor Spanje en Frankrijk

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geregeld dat er meer blusvliegtuigen naar Spanje en Frankrijk gaan vanwege de bosbranden. In totaal zijn er nu zeven blusvliegtuigen naar Frankrijk gestuurd en zes vliegtuigen naar Spanje, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten.

39 minuten geleden
Spaanse minister waarschuwt dat tijd dringt voor aanpak branden

MADRID (ANP/AFP/BLOOMBERG/DPA) - De komende dagen worden in Spanje beslissend bij de strijd tegen de natuurbranden die het land teisteren. Daarvoor waarschuwde minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska. "Vandaag en morgen zijn absoluut cruciale dagen, omdat de weersvoorspellingen vanaf woensdag erg ongunstig worden voor de bluswerkzaamheden."

40 minuten geleden
Agent uit India met AK-47 gaat viraal en wordt geschorst

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase politie heeft een agent geschorst die een AK-47-geweer afvuurde tijdens demonstraties. Daarvan waren beelden op internet verschenen.

1 uur geleden
Tweede verdachte vrijgelaten na aanslag bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De politie heeft een tweede verdachte van de aanslag in Berlijn vrijgelaten, meldden Duitse media. Volgens Bild kreeg de politie de tip dat er naast de vermoedelijke aanvaller nog iemand anders in de vluchtauto zat.

2 uur geleden
Zelensky na ontslag minister: we hebben meer nodig dan drones

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat oorlogen niet alleen met drones worden gewonnen. Hij reageerde daarmee in een uitgebreid interview met Sky News op het ontslag van zijn populaire defensieminister Mychajlo Fedorov, die bekendstond als groot voorstander van de droneoorlogvoering.

2 uur geleden