Biden: nucleaire dreiging terug op niveau van Koude Oorlog
NEW YORK (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden vindt dat de nucleaire dreiging "terug is op het niveau van de Koude Oorlog". Tijdens een evenement in New York donderdag zei Biden dat de wereld een kernramp riskeert die het leven op aarde kan beëindigen.
"Sinds Kennedy en de Cubaanse rakettencrisis zijn we niet meer geconfronteerd met een naderend armageddon", stelt Biden. De Amerikaanse president waarschuwt dat de Russische president Vladimir Poetin "geen grap maakt" als hij dreigt nucleaire wapens in te zetten bij de strijd in Oekraïne. "Zijn leger presteert ondermaats", zegt Biden. "Waar vindt Poetin een uitweg? Op wat voor manier kan hij, zonder gezichtsverlies en zonder dat Rusland aanzienlijk aan macht verliest, uit deze positie komen?"
De Amerikaanse president deed de ongebruikelijk ferme uitspraken tijdens een Democratisch evenement voor fondsenwerving in de woning van James Murdoch, de zoon van mediamagnaat Rupert Murdoch.
Merkel
De voormalige Duitse bondskanselier Angela Merkel, die sinds haar vertrek eind vorig jaar niet veel van zich heeft laten horen, waarschuwde donderdagavond ook voor de Russische dreiging. Tijdens een ceremonie vanwege het 77-jarige bestaan van de krant Süddeutsche Zeitung zei zij "dat alle woorden momenteel serieus moeten worden genomen en niet direct als 'bluf' kunnen worden weggezet", doelend op Poetins nucleaire retoriek.
Vrede in Europa kan volgens Merkel alleen tot stand komen met betrokkenheid van Rusland. "Zolang wij daar niet in slagen, is de Koude Oorlog ook niet echt voorbij", aldus de 68-jarige gepensioneerde politicus.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen de internationale luchthaven in Riyad te hebben aangevallen met een ballistische raket. De raket heeft volgens de groep het doel geraakt. Saudi-Arabië zei eerder twee raketten te hebben onderschept.
9 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie erkent dat de huiszoekingsbevelen die eerder dit jaar werden gebruikt om de oude woning van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor te doorzoeken, onrechtmatig waren. Andrew spande maandag een rechtszaak aan tegen de Thames Valley Police en die geeft nu toe dat die huiszoekingsbevelen niet op de juiste manier zijn verkregen.
21 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De deze week gearresteerde ex-chef van de Duitse inlichtingendienst BND, August Hanning, had volgens Duitse media goede banden met een Chinese generaal en zakenman. Justitie onderzoekt de relatie tussen de twee, meldt onder meer Der Spiegel.
24 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Het Russische OM heeft Nederland verzocht om de uitlevering van negen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat meldt staatspersbureau TASS.
1 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Christa Pike heeft in haar ziekenhuiskamer gelopen na haar mislukte executie, vertelt haar advocaat Stephen Ferrell aan de BBC. Wel is ze mentaal nog in een wazige staat volgens Ferrell.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Rusland moet zo snel mogelijk informatie over de pest beschikbaar stellen, eist de Europese Commissie. "De situatie kan immers grensoverschrijdende gevolgen hebben. De hele wereld wacht op informatie uit Rusland", zei een woordvoerder van de Commissie donderdag.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Het Italiaanse lagerhuis heeft ingestemd met een omstreden hervorming van het kiesstelsel. De hervorming, waar premier Giorgia Meloni voorstander van is, vergroot volgens de oppositie Meloni's kansen op een verkiezingsoverwinning. Volgend jaar vinden weer landelijke verkiezingen plaats.
2 uur geleden