Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden nomineert oud-topman Mastercard voor president Wereldbank

Biden nomineert oud-topman Mastercard voor president Wereldbank

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden nomineert Ajay Banga, voormalig topman van creditcardmaatschappij Mastercard, als de nieuwe president van de Wereldbank. Vorige week maakte de huidige Wereldbank-president David Malpass onverwachts bekend dat hij opstapt.

"Banga heeft meer dan drie decennia succesvolle, internationale bedrijven die banen creëren gebouwd en bestuurd. Hij zorgde voor investeringen in opkomende economieën en begeleide organisaties door periodes van fundamentele verandering", zei Biden in een verklaring donderdag.

De 63-jarige Banga is momenteel vicevoorzitter bij de Amerikaanse investeringsmaatschappij General Atlantic LP. Daarvoor was hij tien jaar topman van Mastercard. Hij had ook verschillende functies bij bankconcern Citigroup.

Grootste aandeelhouder

Een definitieve selectie genomineerden wordt pas begin mei verwacht. Hoewel andere landen ook een bestuurder kunnen nomineren, bepalen de Verenigde Staten traditiegetrouw wie de Wereldbank gaat leiden. Het land is de grootste aandeelhouder.

Malpass werd destijds aangesteld door de voormalige Amerikaanse president Donald Trump. Hij treedt eind juni af, na meer dan vier jaar aan het roer gestaan te hebben van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking. Het is niet duidelijk waarom hij voor het einde van zijn termijn van vijf jaar vertrekt. Malpass wil "nieuwe uitdagingen aangaan", maakte de bank vorige week bekend.

Onder vuur

Afgelopen herfst kwam hij onder vuur te liggen van het Witte Huis nadat hij had geweigerd te zeggen dat hij de wetenschappelijke consensus over klimaatverandering steunde. Later verontschuldigde hij zich hiervoor.

De Wereldbank verstrekt leningen aan ontwikkelingslanden en middeninkomenslanden, met als belangrijkste doel het bestrijden van armoede. De kredieten worden onder meer gebruikt voor hervormingen van de gezondheids- en onderwijssector van landen en infrastructuurprojecten. Volgens het jaarverslag van de bank heeft de Wereldbank vorig jaar meer dan 104 miljard dollar toegezegd aan projecten over de hele wereld.

Meer uit Buitenland

85 landen veroordelen Israëlische plannen Westelijke Jordaanoever

NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.

34 minuten geleden
16 skiërs getroffen door lawine in VS, nog meerdere vermist

SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.

2 uur geleden
Eerste Europese vlucht geland in Venezuela na ontvoering Maduro

CARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.

2 uur geleden
Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

8 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

9 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

9 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

10 uur geleden