Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden noemt Poetin ‘moorddadige dictator'

Biden noemt Poetin ‘moorddadige dictator'

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin afgeschilderd als een "moorddadige dictator" en een "echte crimineel die een immorele oorlog voert tegen het Oekraïense volk". Een dag eerder had hij hem al een oorlogsmisdadiger genoemd.

"Poetin betaalt een hoge prijs voor zijn agressie", zei Biden donderdag. Volgens hem is de Russische aanval op Oekraïne een keerpunt in de geschiedenis. "Ik denk dat we in een echte strijd verwikkeld zijn tussen autocratieën en democratieën."

Biden spreekt vrijdag met de Chinese president Xi Jinping, die de invasie niet heeft veroordeeld. Volgens minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zal Biden hem duidelijk maken dat China verantwoordelijkheid draagt voor elke steun die het geeft aan de Russische agressie. De VS zijn bezorgd dat China overweegt wapens te leveren aan Moskou.

Meer uit Buitenland

Nieuwssite: verdachte bomaanslag Monaco doodgeschoten gevonden

KYIV (ANP) - De vrouw die wordt gezocht voor een recente aanslag in Monaco is dood aangetroffen bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat zeggen bronnen bij de opsporingsdiensten tegen de Oekraïense nieuwssite Ukrainska Pravda.

23 minuten geleden
NAVO-landen investeren tientallen miljarden in droneafweer

ANKARA (ANP) - NAVO-landen gaan de komende vijf jaar 40 miljard dollar (35 miljard euro) investeren in de ontwikkeling van droneafweer, kondigde secretaris-generaal Mark Rutte aan tijdens de top in Ankara. Volgens hem gebeurt het steeds vaker dat drones ongeoorloofd boven NAVO-lidstaten vliegen en is het daarom nodig het gebied beter te beveiligen.

35 minuten geleden
Macron ontmoet president Syrië, kort na explosies in Damascus

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is in Damascus ontvangen door de Syrische president Ahmed al-Sharaa. De ontmoeting volgde kort nadat twee ontploffingen waren gehoord in de Syrische hoofdstad. Er zijn achttien gewonden gevallen.

1 uur geleden
Ook in Qom massaal afscheid van gedode Khamenei

QOM (ANP/AFP) - Iraniërs zijn ook in de heilige stad Qom massaal de straat opgegaan om afscheid te nemen van de gedode opperste leider Ali Khamenei. De staatstelevisie toonde beelden van straten vol rouwende mensen. Het gaat volgens Iraanse media als persbureau Tasnim om een miljoenenpubliek, waar naar verluidt ook moslims uit landen als Turkije, Irak, Pakistan en Afghanistan deel van uitmaakten.

2 uur geleden
Koning Filip van België naar kwartfinale WK voetbal

BRUSSEL (ANP) - Koning Filip van België is vrijdag aanwezig bij de kwartfinale van het WK voetbal. Dat meldt het Belgische hof dinsdag. Het nationale team van België neemt het in de Amerikaanse stad Los Angeles op tegen Spanje.

3 uur geleden
Burgemeester Moskou meldt grote droneaanval vanuit Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Volgens de burgemeester van Moskou, Sergej Sobjanin, zijn er in de nacht van maandag op dinsdag vanuit Oekraïne meer dan 430 drones afgevuurd op de Russische hoofdstad. "De meeste zijn op grote afstand door de luchtverdediging neergeschoten, 36 vijandelijke drones werden bij nadering van de stad vernietigd", aldus Sobjanin.

4 uur geleden
Reddingsacties door dodelijk noodweer in China

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - Noodweer in China heeft aan zeker vijftien mensen het leven gekost, melden staatsmedia in het land. Honderden anderen raakten gewond. De Chinese leider Xi Jinping heeft dinsdag volgens staatszender CCTV opgeroepen tot reddingsoperaties waarbij "alles op alles wordt gezet".

5 uur geleden