Biden noemt Poetin ‘moorddadige dictator'
WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin afgeschilderd als een "moorddadige dictator" en een "echte crimineel die een immorele oorlog voert tegen het Oekraïense volk". Een dag eerder had hij hem al een oorlogsmisdadiger genoemd.
"Poetin betaalt een hoge prijs voor zijn agressie", zei Biden donderdag. Volgens hem is de Russische aanval op Oekraïne een keerpunt in de geschiedenis. "Ik denk dat we in een echte strijd verwikkeld zijn tussen autocratieën en democratieën."
Biden spreekt vrijdag met de Chinese president Xi Jinping, die de invasie niet heeft veroordeeld. Volgens minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zal Biden hem duidelijk maken dat China verantwoordelijkheid draagt voor elke steun die het geeft aan de Russische agressie. De VS zijn bezorgd dat China overweegt wapens te leveren aan Moskou.
Meer uit Buitenland
ULSAN (ANP) - Bij het instorten van een elektriciteitscentrale in Zuid-Korea zijn zondag zeker drie doden gevallen. Ze werden door reddingswerkers in het puin gevonden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - ByHeart Inc., producent van babyvoeding, roept babymelkpoeder terug in de Verenigde Staten. Aanleiding is dat bij dertien baby's die de melk hadden gedronken botulisme is geconstateerd. Ze zijn allemaal in het ziekenhuis opgenomen.
2 uur geledenMANILLA (ANP) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.
3 uur geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.
6 uur geledenBEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.
14 uur geleden