Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden noemt houding Republikeinen tegenover Oekraïne 'choquerend'

Biden noemt houding Republikeinen tegenover Oekraïne 'choquerend'

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zwaar uitgehaald naar Republikeinen die nieuwe steun aan Oekraïne blokkeren. Hij noemde het "choquerend hoe ze weglopen van de Russische dreiging, van de NAVO en van hun verplichtingen".

De kans lijkt groot dat een Amerikaans steunpakket van 95 miljard dollar (ongeveer 88 miljard euro) het niet haalt in het Huis van Afgevaardigden, waar de Republikeinen in de meerderheid zijn. De steun aan Oekraïne is met zo'n 60 miljard dollar het belangrijkste onderdeel van dat pakket. Een aantal Republikeinen vindt het onverantwoord om zoveel geld uit te geven aan een buitenlands conflict, terwijl de VS zelf met een crisissituatie aan de grens kampen. De Amerikaanse Senaat, waar de Democraten in de meerderheid zijn, gaf begin vorige week wel groen licht voor het pakket.

De Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, zei dat hij zelfs niet van plan is een stemming te houden over het miljardenpakket. Ook oud-president Donald Trump, die het mogelijk bij de presidentsverkiezingen van november opneemt tegen Biden, is tegen verdere hulp aan Kyiv.

Biden zei maandag ook dat hij overweegt de sancties voor Rusland verder te verzwaren, na de dood van oppositieleider Aleksej Navalny. Biden gaf eerder de Russische president Vladimir Poetin de schuld voor de dood van Navalny.

Meer uit Buitenland

Duitsland zwijgt voortaan over wapenleveranties aan Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland zwijgt voortaan over zijn wapenleveranties aan Oekraïne om aanvaller Rusland niet in de kaart te spelen. Na drie jaar van verregaande transparantie zal de nieuwe Duitse regering de zendingen opnieuw grotendeels geheim houden.

2 uur geleden
Duitse Holocaustoverlevende Margot Friedländer (103) dood

BERLIJN (ANP/DPA) - Margot Friedländer, een bekende Joodse overlevende van de Holocaust, is op 103-jarige leeftijd overleden, heeft haar stichting bekendgemaakt.

2 uur geleden
India: nieuwe Pakistaanse droneaanvallen op Kasjmir

JAMMU (ANP/AFP) - Voor de tweede avond op rij zijn droneaanvallen uitgevoerd op Indiaas Kasjmir, waaronder op de stad Jammu. Dat vertelde een Indiase defensiebron tegen persbureau AFP. Pakistan ontkende eerder al dergelijke aanvallen uit te voeren.

3 uur geleden
Iran en VS praten zondag verder over atoomprogramma Teheran

MUSCAT (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten houden zondag in Oman opnieuw gesprekken over het atoomprogramma van Iran, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Trumps speciale gezant Steve Witkoff zal namens de VS bij de gesprekken zijn, melden bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP.

4 uur geleden
Mexico klaagt Google aan voor wijzigen naam Golf na bevel Trump

MEXICO STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft het Amerikaanse bedrijf Google aangeklaagd omdat het de naam van de Golf van Mexico heeft veranderd in Golf van Amerika voor gebruikers van Google Maps in de Verenigde Staten. Google nam de stap nadat de Amerikaanse president Donald Trump de naamswijziging had bevolen.

4 uur geleden
Afrikaanse natuurorganisatie geeft mensenrechtenschendingen toe

LONDEN (ANP/AFP) - Een grote Afrikaanse liefdadigheidsinstelling heeft toegegeven dat haar rangers van natuurparken in Congo-Brazzaville mensenrechten hebben geschonden. "African Parks erkent dat bij sommige incidenten mensenrechten geschonden zijn en we betreuren de pijn en het lijden van de slachtoffers ten zeerste", stelt African Parks in een verklaring. De Britse prins Harry is bestuurslid van African Parks.

5 uur geleden
Kremlin reageert niet op plannen voor tribunaal Russische inval

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin weigert een reactie op plannen van Europese landen voor een speciaal tribunaal voor de vervolging van de hoofdverantwoordelijken van de Russische inval in Oekraïne. "We reageren hier niet op", zei een woordvoerder volgens staatspersbureau TASS.

7 uur geleden