Biden noemt gruweldaden in Oekraïne 'schande voor de mensheid'
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden noemt de gruweldaden die aan het licht komen nu Russische troepen zich terugtrekken uit delen van Oekraïne "een schande voor de mensheid". In een verklaring prijst Biden verder de beslissing van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties om Rusland te schorsen als lid van de Mensenrechtenraad.
De Amerikaanse president stelt dat de "Russische leugens niet zijn opgewassen tegen het onweerlegbare bewijs van wat er in Oekraïne gebeurt". Hij noemt de verkrachtingen, martelingen en executies die plaatsvinden "een schande".
De Amerikaanse ambassadeur bij de VN, Linda Thomas-Greenfield, sprak na de schorsing van Rusland uit de Mensenrechtenraad volgens The New York Times van een "belangrijk en historisch moment". "Een hardnekkige en grove schender van de mensenrechten bekleedt niet langer een leidinggevende positie op het gebied van mensenrechten bij de VN", aldus Thomas-Greenfield.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.
35 minuten geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.
1 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
9 uur geledenBRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
11 uur geleden