Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden neemt Russisch voorstel voor wapenstilstand niet serieus

Biden neemt Russisch voorstel voor wapenstilstand niet serieus

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Russische voorstel om in Oekraïne een wapenstilstand te houden tijdens de orthodoxe kerst wordt in het Westen niet serieus genomen. De Amerikaanse president Joe Biden wantrouwt de motieven van zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin, omdat die op 25 december en tijdens oud en nieuw wel bereid was "ziekenhuizen, kraamkamers en kerken te bombarderen".

Biden denkt dat een wapenstilstand Poetin de kans zou geven om op adem te komen: "Ik denk dat hij wat zuurstof probeert te vinden." De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock sluit zich daarbij aan. "Als Poetin vrede wil, dan moet hij zijn soldaten naar huis halen", schrijft ze op Twitter. "Een zogenaamde wapenstilstand geeft de mensen die onder de Russische bezetting dagelijks in angst leven geen vrijheid en veiligheid."

De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres reageert ook gematigd enthousiast. Hij zou een kerstbestand verwelkomen, maar zegt ook dat dit "geen vervanging zal zijn voor een rechtvaardige vrede volgens het VN-handvest en het internationaal recht".

Oekraïne zei zelf al het voorstel "hypocriet" te vinden en puur als propaganda te beschouwen. Een lid van de Nationale Veiligheids- en Defensieraad schrijft op Twitter dat hij het niet vertrouwt. "Wat heeft een stel kleine Kremlin-duivels te maken met een christelijke feestdag als kerst? Wie gelooft een monster dat kinderen doodt, kraamklinieken in brand steekt en gevangenen martelt? Een staakt-het-vuren? We zullen je bijten in de zingende stilte van de Oekraïense nacht."

Meer uit Buitenland

Pro-Iraanse strijder opgepakt voor ontvoering journalist uit VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.

1 uur geleden
Buitenlandse journalist ontvoerd in Irak

BAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.

1 uur geleden
VN: zeker 70 doden door bendegeweld in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.

2 uur geleden
Rechter VS legt bouw balzaal Witte Huis tijdelijk stil

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.

2 uur geleden
VN-mensenrechtenchef wil dat Israël doodstrafwet intrekt

GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.

3 uur geleden
President: Iran heeft 'noodzakelijke wil' om oorlog te beëindigen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een "noodzakelijke wil" om de oorlog met Israël en de Verenigde Staten te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen. Dat heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gezegd in een telefoongesprek met de voorzitter van EU-leiders António Costa.

3 uur geleden
Frankrijk 'verbaasd' over bericht Trump over weigeren vliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.

4 uur geleden