Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden neemt Russisch voorstel voor wapenstilstand niet serieus

Biden neemt Russisch voorstel voor wapenstilstand niet serieus

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Russische voorstel om in Oekraïne een wapenstilstand te houden tijdens de orthodoxe kerst wordt in het Westen niet serieus genomen. De Amerikaanse president Joe Biden wantrouwt de motieven van zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin, omdat die op 25 december en tijdens oud en nieuw wel bereid was "ziekenhuizen, kraamkamers en kerken te bombarderen".

Biden denkt dat een wapenstilstand Poetin de kans zou geven om op adem te komen: "Ik denk dat hij wat zuurstof probeert te vinden." De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock sluit zich daarbij aan. "Als Poetin vrede wil, dan moet hij zijn soldaten naar huis halen", schrijft ze op Twitter. "Een zogenaamde wapenstilstand geeft de mensen die onder de Russische bezetting dagelijks in angst leven geen vrijheid en veiligheid."

De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres reageert ook gematigd enthousiast. Hij zou een kerstbestand verwelkomen, maar zegt ook dat dit "geen vervanging zal zijn voor een rechtvaardige vrede volgens het VN-handvest en het internationaal recht".

Oekraïne zei zelf al het voorstel "hypocriet" te vinden en puur als propaganda te beschouwen. Een lid van de Nationale Veiligheids- en Defensieraad schrijft op Twitter dat hij het niet vertrouwt. "Wat heeft een stel kleine Kremlin-duivels te maken met een christelijke feestdag als kerst? Wie gelooft een monster dat kinderen doodt, kraamklinieken in brand steekt en gevangenen martelt? Een staakt-het-vuren? We zullen je bijten in de zingende stilte van de Oekraïense nacht."

Meer uit Buitenland

Netanyahu roept op tot verdrijving van Hamas uit regio

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opgeroepen tot de verdrijving van Hamas uit de regio. Zijn opmerking komt een dag nadat de VN-Veiligheidsraad zich heeft geschaard achter het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump.

18 minuten geleden
Polen: alles wijst naar Rusland bij explosie op spoorlijn

WARSCHAU (ANP/DPA/RTR) - Polen geeft Rusland de schuld van de explosie op een strategisch belangrijke spoorlijn zondag. "Alles wijst erop dat Russische agenten hierachter zitten", zei een overheidswoordvoerder na een bijeenkomst van het Nationaal Veiligheidscomité. De Poolse regering gaat ervan uit dat de explosie bedoeld was om een trein op te blazen.

22 minuten geleden
Arrestaties in onderzoek aanslag op officier van justitie België

BRUSSEL (ANP) - Acht verdachten zijn dinsdag opgepakt in een onderzoek naar een complot om een aanslag te plegen op de Belgische officier van justitie Julien Moinil. De acht worden door de Belgische onderzoeksrechter verhoord. De verdachten zouden actief zijn in het Albanese criminele milieu, meldt het Belgische Openbaar Ministerie (OM).

24 minuten geleden
Israël: vredesplan Trump zal 'vrede en welvaart' brengen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt dat het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump "vrede en welvaart" zal brengen. De VN-Veiligheidsraad keurde dat plan maandagavond goed.

2 uur geleden
Eerste aanklachten in Filipijns corruptieschandaal waterwerken

MANILLA (ANP/AFP) - Filipijnse aanklagers hebben de eerste aanklachten ingediend in een corruptieschandaal rondom de waterwerken in het land. Miljarden euro's zouden verloren zijn gegaan aan ondermaatse projecten voor bescherming tegen overstromingen.

2 uur geleden
China herhaalt onvrede in gesprek met Japanse topfunctionaris

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft opnieuw "krachtig geprotesteerd" tegen de Taiwan-uitspraken van de Japanse premier Sanae Takaichi. Dit gebeurde in een overleg met een Japanse afgevaardigde, die door Tokio is gestuurd om de diplomatieke ruzie te sussen.

4 uur geleden
Zelensky wil in Turkije onderhandelingen nieuw leven inblazen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan woensdag naar Turkije te gaan. Hij wil daar de onderhandelingen voor een einde aan de oorlog met Rusland nieuw leven inblazen en zegt oplossingen te hebben ontwikkeld "die we aan onze partners zullen voorstellen".

4 uur geleden