Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden neemt Russisch voorstel voor wapenstilstand niet serieus

Biden neemt Russisch voorstel voor wapenstilstand niet serieus

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Russische voorstel om in Oekraïne een wapenstilstand te houden tijdens de orthodoxe kerst wordt in het Westen niet serieus genomen. De Amerikaanse president Joe Biden wantrouwt de motieven van zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin, omdat die op 25 december en tijdens oud en nieuw wel bereid was "ziekenhuizen, kraamkamers en kerken te bombarderen".

Biden denkt dat een wapenstilstand Poetin de kans zou geven om op adem te komen: "Ik denk dat hij wat zuurstof probeert te vinden." De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock sluit zich daarbij aan. "Als Poetin vrede wil, dan moet hij zijn soldaten naar huis halen", schrijft ze op Twitter. "Een zogenaamde wapenstilstand geeft de mensen die onder de Russische bezetting dagelijks in angst leven geen vrijheid en veiligheid."

De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres reageert ook gematigd enthousiast. Hij zou een kerstbestand verwelkomen, maar zegt ook dat dit "geen vervanging zal zijn voor een rechtvaardige vrede volgens het VN-handvest en het internationaal recht".

Oekraïne zei zelf al het voorstel "hypocriet" te vinden en puur als propaganda te beschouwen. Een lid van de Nationale Veiligheids- en Defensieraad schrijft op Twitter dat hij het niet vertrouwt. "Wat heeft een stel kleine Kremlin-duivels te maken met een christelijke feestdag als kerst? Wie gelooft een monster dat kinderen doodt, kraamklinieken in brand steekt en gevangenen martelt? Een staakt-het-vuren? We zullen je bijten in de zingende stilte van de Oekraïense nacht."

Meer uit Buitenland

Bekend ski-oord Sölden zoekt 'rust' met alcoholverbod

SÖLDEN (ANP) - Het Oostenrijkse wintersportdorp Sölden voert per 1 december een alcoholverbod in het centrum in. De maatregel, die zich naast het centrum ook uitstrekt tot andere drukke plekken in het bekende après-skioord, moet "rust, veiligheid en kwaliteit van leven" brengen, zo staat te lezen in een verklaring op de website van de gemeente.

36 minuten geleden
Trump keert zich tegen MAGA-bondgenoot in Huis, Taylor Greene

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zich tegen een van zijn bondgenoten van het eerste uur gekeerd, het Republikeinse lid van het Huis van Afgevaardigden Marjorie Taylor Greene. In een lange post op Truth Social zegt hij niet langer achter haar te staan en bij de tussentijdse verkiezingen volgend jaar waarschijnlijk haar tegenkandidaat te zullen steunen. "Het enige wat ik 'Gekke' Marjorie zie doen, is klagen, klagen, klagen", aldus Trump.

1 uur geleden
Grote WOII-bom onschadelijk gemaakt in Neurenberg

NEURENBERG (ANP) - In de Duitse stad Neurenberg is een grote bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt en verwijderd. Meer dan 20.000 bewoners moesten vrijdagavond worden geëvacueerd en konden in de vroege zaterdagochtend terug naar huis, aldus de gemeente Neurenberg op X. Het ging volgens de stad om de grootste evacuatie sinds WOII.

4 uur geleden
Trump zegt BBC volgende week aan te klagen om schadevergoeding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een eis tot schadevergoeding tussen de 1 en 5 miljard dollar tegen de BBC aangekondigd. "We klagen ze ergens volgende week aan."

5 uur geleden
Zeker zeven doden bij ontploffing op politiebureau Kashmir

NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.

6 uur geleden
Bloomberg: Trump verkoopt waarschijnlijk F-35's aan Saoedi-Arabië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat naar verwachting een overeenkomst sluiten met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman, waardoor het koninkrijk F-35 straaljagers kan kopen, meldt een anonieme functionaris aan Bloomberg. De verkoop zou de banden met Saoedi-Arabië aanzienlijk verstevigen. Bin Salman komt dinsdag op bezoek in het Witte Huis.

11 uur geleden
Zoon Bolsonaro vervolgd voor poging tot samenspannen met VS

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof gaat de zoon van ex-president Jair Bolsonaro, Eduardo, vervolgen voor een poging tot samenspanning met Amerikaanse autoriteiten. Hij vroeg president Trump om zich te bemoeien met de zaak tegen zijn vader en sancties op te leggen.

11 uur geleden