Biden neemt Russisch voorstel voor wapenstilstand niet serieus
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Russische voorstel om in Oekraïne een wapenstilstand te houden tijdens de orthodoxe kerst wordt in het Westen niet serieus genomen. De Amerikaanse president Joe Biden wantrouwt de motieven van zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin, omdat die op 25 december en tijdens oud en nieuw wel bereid was "ziekenhuizen, kraamkamers en kerken te bombarderen".
Biden denkt dat een wapenstilstand Poetin de kans zou geven om op adem te komen: "Ik denk dat hij wat zuurstof probeert te vinden." De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock sluit zich daarbij aan. "Als Poetin vrede wil, dan moet hij zijn soldaten naar huis halen", schrijft ze op Twitter. "Een zogenaamde wapenstilstand geeft de mensen die onder de Russische bezetting dagelijks in angst leven geen vrijheid en veiligheid."
De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres reageert ook gematigd enthousiast. Hij zou een kerstbestand verwelkomen, maar zegt ook dat dit "geen vervanging zal zijn voor een rechtvaardige vrede volgens het VN-handvest en het internationaal recht".
Oekraïne zei zelf al het voorstel "hypocriet" te vinden en puur als propaganda te beschouwen. Een lid van de Nationale Veiligheids- en Defensieraad schrijft op Twitter dat hij het niet vertrouwt. "Wat heeft een stel kleine Kremlin-duivels te maken met een christelijke feestdag als kerst? Wie gelooft een monster dat kinderen doodt, kraamklinieken in brand steekt en gevangenen martelt? Een staakt-het-vuren? We zullen je bijten in de zingende stilte van de Oekraïense nacht."
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.
4 uur geleden