Biden neemt maatregelen om uitstoot luchtvaart te beperken
WASHINGTON (ANP/AFP) - De uitstoot van de Amerikaanse luchtvaart moet over tien jaar met een vijfde zijn afgenomen. Met dat doel heeft de regering van president Joe Biden maatregelen aangekondigd om de vervuilende sector te verduurzamen. De Amerikaanse regering wil dat de luchtvaartbranche in 2050 "netto nul" uitstoot.
De luchtvaart is nu nog goed voor 11 procent van de voor het klimaat schadelijke gassen van alle transportvormen samen. Om die uitstoot in 2030 met 20 procent verminderd te hebben, komen er belastingvoordelen voor de inzet van schonere brandstoffen voor vliegtuigen. Ook komt er omgerekend 3,6 miljard euro (4,3 miljard dollar) voor het ontwikkelen van nieuwe brandstoffen die ingezet kunnen worden om de uitstoot te verminderen.
Het plan is onderdeel van een breder beleid van het Witte Huis om klimaatverandering te bestrijden. De inspanningen om de Amerikaanse economie te hervormen zijn de afgelopen tijd opgevoerd. Washington kwam onder meer met plannen om klimaatvriendelijke infrastructuuruitgaven te stimuleren. Ook werden autobedrijven aangespoord meer in te zetten op elektrisch rijden.
Naast de Verenigde Staten probeert ook Europa manieren te vinden om de productie en toepassing van duurzame vliegtuigbrandstof te stimuleren. De biobrandstof is vooralsnog twee tot vijf keer zo duur als kerosine.
Meer uit Financieel
PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".
56 seconden geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.
1 uur geledenSEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.
1 uur geleden