Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden neemt maatregelen om productie zonne-energie aan te jagen

Biden neemt maatregelen om productie zonne-energie aan te jagen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden neemt maatregelen om de zonne-energiesector in de Verenigde Staten een boost te geven. Biden wil daarmee de projecten voor duurzame energie in het land, die zijn vastgelopen door een handelsgeschil met China, nieuw leven inblazen en de binnenlandse productie van zonne-energie versterken.

Biden is van plan een beroep te doen op de zogeheten Defense Production Act om ondersteuning te bieden voor in de VS gemaakte zonnepanelen, melden ingewijden. Eerder zette de president deze oorlogswet al in om het tekort aan babymelkpoeder in het land aan te pakken. De details van het plan worden naar verwachting mogelijk maandag al bekendgemaakt. De president wil er daarmee voor zorgen dat de klimaatinspanningen van de VS minder afhankelijk zijn van buitenlandse leveranciers.

Tegelijkertijd zal de president de komende twee jaar geen nieuwe importtarieven op apparatuur voor zonne-energie invoeren zodat binnenlandse projectontwikkelaars in het buitenland gemaakte apparatuur kunnen blijven gebruiken terwijl ze de productie in eigen land opvoeren. De tarieven op apparatuur voor zonne-energie waren juist ingevoerd omdat de binnenlandse producenten moeite hebben om te concurreren met goedkopere producten uit China.

Verstoring

De Amerikaanse projecten voor schone energie werden daarbij belemmerd door een onderzoek van het ministerie van Handel. Dat onderzoek heeft ertoe geleid dat sommige exporteurs de verkoop van apparatuur aan de VS hebben stopgezet of vertraagd. Het Amerikaanse ministerie heeft namelijk onderzocht of sommige Chinese bedrijven de tien jaar oude tarieven omzeilen door zonnecellen en panelen te assembleren in Cambodja, Maleisië, Thailand en Vietnam, landen die nu ongeveer 80 procent van de jaarlijkse invoer van panelen in de VS vertegenwoordigen.

De zaak wakkerde de vrees aan dat deze Chinese bedrijven alsnog de tarieven met terugwerkende kracht moeten gaan betalen, waardoor de fabrikanten hun leveringen aan de VS staakten en zonneprojecten vertraging opliepen. Die verstoring ondermijnt de strijd van de VS tegen klimaatverandering en de inspanningen van Biden om de uitstoot van broeikasgassen door de energiesector te verminderen. Biden zou echter geen actie ondernemen om de zaak te seponeren. Het ministerie van Handel komt eind augustus met voorlopige bevindingen in de zaak.

Meer uit Financieel

Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

23 minuten geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

25 minuten geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

1 uur geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen eigen uitstoot

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO werkt aan doelstellingen voor het terugdringen van zijn eigen uitstoot van broeikasgassen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil zijn directe emissies verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

1 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie toch wel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

2 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI stijgt fors in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.

2 uur geleden
RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

3 uur geleden