Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden nam geheime documenten mee, maar wordt niet vervolgd

Biden nam geheime documenten mee, maar wordt niet vervolgd

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft bij zijn vertrek als vicepresident geheime documenten meegenomen, maar zal daar niet voor vervolgd worden. Dat heeft een speciale onderzoeker bekendgemaakt. Het gaat om verschillende documenten over nationale veiligheid. Het Witte Huis zegt blij te zijn met de bevindingen, maar vindt wel dat de onderzoeker zich "ongepast" heeft uitgelaten. Biden zelf zegt "tevreden" te zijn dat de zaak nu is afgesloten.

De zaak werd onderzocht door Robert Hur, een zogenoemde 'special counsel'. Volgens Hur zijn er verschillende redenen om Biden niet te vervolgen. Zo heeft de huidige Amerikaanse president mogelijk sommige documenten mee naar huis genomen toen hij nog in functie was als vicepresident. Dan mocht hij dat wel. Hur zegt dat Biden tijdens het verhoor overkwam als een "sympathieke, goedbedoelende bejaarde man met een gebrekkig geheugen".

Onder de stukken zijn onder meer een handgeschreven memo aan de toenmalige president Barack Obama uit 2009 over Afghanistan en aantekeningen van briefings van de inlichtingendiensten. Er zijn documenten gevonden op verschillende plekken: in zijn privéwoning in Delaware, in een huurwoning in Virginia en bij zijn denktank in Washington. Volgens het Witte Huis ging het om een beperkt aantal stukken die na de ontdekking, jaren later, meteen zijn teruggegeven.

Trump

Ook naar Donald Trump is onderzoek ingesteld voor het meenemen van geheime documenten, waarbij wel strafrechtelijk onderzoek is ingesteld. Trump weigerde stukken over te dragen, waarna de FBI na een inval ruim honderd documenten aantrof in zijn resort Mar-a-Lago. Hij wordt ervan beschuldigd dat hij het onderzoek tegenwerkt.

Hur bekleedde hoge posities op het ministerie van Justitie onder de regering-Trump. Hij werd in januari vorig jaar op verzoek van het huidige ministerie onder Biden special counsel om te voorkomen dat het onderzoek als partijdig gezien kan worden.

Meer uit Buitenland

Zelensky: geen verkiezingen mogelijk in door Rusland bezet gebied

KYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.

16 minuten geleden
Epstein-dossier: FBI negeerde in 1996 klacht over kinderporno

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.

1 uur geleden
17 jaar voor Pakistaanse oud-premier Khan en zijn vrouw om fraude

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.

2 uur geleden
Tienduizenden aanwezigen bij uitvaart studentenleider Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.

2 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op boorplatform en schip in Kaspische Zee

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.

4 uur geleden
Russische gezant onderweg naar Miami voor Oekraïne-gesprekken

MIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.

5 uur geleden
Politici VS kritisch na vrijgave deel Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zowel Democratische als Republikeinse politici zijn kritisch nadat de Amerikaanse overheid slechts een deel van de Epstein-documenten heeft vrijgegeven. Tot nu toe zijn rond de 300.000 pagina's openbaar gemaakt. Het Congres gaf vorige maand opdracht alle documenten vrij te geven, met 19 december als deadline.

5 uur geleden