Biden naar Londen voor ontmoeting met Sunak en koning Charles
WASHINGTON/LONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden reist volgende week zondag af naar Londen voor gesprekken met de Britse koning Charles en premier Rishi Sunak. Volgens het Witte Huis is het bezoek bedoeld om "de banden tussen beide landen verder te versterken".
Vorige maand bracht Sunak al een bezoek aan Washington. Met Charles heeft Biden nog geen ontmoeting gehad sinds kort na het overlijden van zijn moeder, koningin Elizabeth, in september vorig jaar. Biden was ook niet aanwezig bij de kroning van Charles op 6 mei van dit jaar. In plaats daarvan woonde zijn vrouw Jill de ceremonie bij. De Amerikaanse president gaf destijds wel aan ernaar uit te kijken om de Britse vorst "op een toekomstige datum" te ontmoeten.
Na zijn bezoek aan het Verenigd Koninkrijk reist Biden door naar de NAVO-top in de Litouwse hoofdstad Vilnius. Die vindt plaats op 11 en 12 juli. Aansluitend bezoekt hij op 13 juli de Finse hoofdstad Helsinki voor een top met leiders van de vijf Noordse landen (Denemarken, Finland, IJsland, Noorwegen en Zweden).
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten willen de populaire berichtenapp Telegram mogelijk vanaf begin april blokkeren, meldt het Russische nieuwsmedium RBC. Het land noemt de app een platform voor illegale en extremistische inhoud.
23 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - In China zijn een minister en negentien parlementariërs uit hun functie gezet, meldden staatsmedia. Een parlementscommissie stemde donderdag in met hun ontslagen, die komen te midden van een grote anticorruptiecampagne.
54 minuten geledenLONDEN (ANP) - De beroemde Londense winkelstraat Oxford Street wordt definitief een voetgangerszone. Burgemeester Sadiq Khan heeft de knoop doorgehakt en de gemeente opdracht gegeven met het werk te beginnen aan de hand van de gemaakte plannen. Het gaat om ruim 900 meter van de straat in het hartje van de stad.
1 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Duitse binnenlandse veiligheidsdienst BfV mag Alternative für Deutschland (AfD) tot nader order niet aanmerken en behandelen als extremistisch. Dat heeft een rechter in Keulen bepaald in een voorlopige uitspraak, nadat de AfD eerder een zaak was begonnen tegen het oormerk.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt geld beschikbaar voor Europese vrouwen voor wie abortus in hun eigen land illegaal is. Donderdag maakte de Commissie bekend dat hiervoor het Europees Sociaal Fonds (ESF+) kan worden benut. Lidstaten zoals Nederland kunnen uit het fonds putten als vrouwen uit bijvoorbeeld Polen een abortus in Nederland ondergaan. In Polen is abortus illegaal.
1 uur geledenROME (ANP) - "Met zwaar gemoed" treedt de directeur van het VN-Wereldvoedselprogramma (WFP) Cindy McCain terug. Dat schrijft McCain in een verklaring op X. Volgens de 71-jarige McCain staat haar gezondheid niet toe een dergelijke zware functie naar behoren in te vullen. In oktober kreeg ze een beroerte.
2 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Noorse koning Harald wordt donderdag ontslagen uit het ziekenhuis. De 89-jarige monarch heeft "goed gereageerd" op de behandeling en is "snel hersteld", meldt het hof. Harald werd dinsdagavond op Tenerife opgenomen met een huidinfectie aan een van zijn benen.
2 uur geleden