Biden naar Londen voor ontmoeting met Sunak en koning Charles
WASHINGTON/LONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden reist volgende week zondag af naar Londen voor gesprekken met de Britse koning Charles en premier Rishi Sunak. Volgens het Witte Huis is het bezoek bedoeld om "de banden tussen beide landen verder te versterken".
Vorige maand bracht Sunak al een bezoek aan Washington. Met Charles heeft Biden nog geen ontmoeting gehad sinds kort na het overlijden van zijn moeder, koningin Elizabeth, in september vorig jaar. Biden was ook niet aanwezig bij de kroning van Charles op 6 mei van dit jaar. In plaats daarvan woonde zijn vrouw Jill de ceremonie bij. De Amerikaanse president gaf destijds wel aan ernaar uit te kijken om de Britse vorst "op een toekomstige datum" te ontmoeten.
Na zijn bezoek aan het Verenigd Koninkrijk reist Biden door naar de NAVO-top in de Litouwse hoofdstad Vilnius. Die vindt plaats op 11 en 12 juli. Aansluitend bezoekt hij op 13 juli de Finse hoofdstad Helsinki voor een top met leiders van de vijf Noordse landen (Denemarken, Finland, IJsland, Noorwegen en Zweden).
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de links-extremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
1 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
2 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
5 uur geleden