Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden naar Londen voor ontmoeting met Sunak en koning Charles

Biden naar Londen voor ontmoeting met Sunak en koning Charles

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden reist volgende week zondag af naar Londen voor gesprekken met de Britse koning Charles en premier Rishi Sunak. Volgens het Witte Huis is het bezoek bedoeld om "de banden tussen beide landen verder te versterken".

Vorige maand bracht Sunak al een bezoek aan Washington. Met Charles heeft Biden nog geen ontmoeting gehad sinds kort na het overlijden van zijn moeder, koningin Elizabeth, in september vorig jaar. Biden was ook niet aanwezig bij de kroning van Charles op 6 mei van dit jaar. In plaats daarvan woonde zijn vrouw Jill de ceremonie bij. De Amerikaanse president gaf destijds wel aan ernaar uit te kijken om de Britse vorst "op een toekomstige datum" te ontmoeten.

Na zijn bezoek aan het Verenigd Koninkrijk reist Biden door naar de NAVO-top in de Litouwse hoofdstad Vilnius. Die vindt plaats op 11 en 12 juli. Aansluitend bezoekt hij op 13 juli de Finse hoofdstad Helsinki voor een top met leiders van de vijf Noordse landen (Denemarken, Finland, IJsland, Noorwegen en Zweden).

Meer uit Buitenland

Franse premier: natuurbranden goeddeels onder controle

PARIJS (ANP) - De natuurbranden die Frankrijk al dagen teisteren, zijn "over het algemeen" onder controle. Dat zegt premier Sébastien Lecornu in een interview met de Franse krant La Tribune Dimanche. Volgens Lecornu heeft een combinatie van hard werk door hulpdiensten, veranderende weersomstandigheden en het continu monitoren van de brand geleid tot de huidige situatie.

2 minuten geleden
Israël meldt aanval op Hezbollah ondanks bestand

NABATIEH (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt drie leden van Hezbollah te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Dat zou zijn gebeurd bij de heuvel Ali al-Taher, in de buurt van de zuidelijke stad Nabatieh. Eén Israëlische militair raakte gewond, zegt de IDF.

1 uur geleden
Recordaantal bezoekers voor Pride-viering in Hamburg

HAMBURG (ANP/DPA) - De Pride-viering in Hamburg heeft zaterdag circa 300.000 bezoekers getrokken, schatten de politie en de organisatie. Dat is meer dan de verwachte 250.000 bezoekers. De stoet, die onder het motto van solidariteit met queer personen vanaf het metrostation Lübecker Strasse naar het centrum van de stad trok, kreeg daarmee een recordaantal bezoekers.

2 uur geleden
Italië controleert inreizigers uit Spanje op reisdocumenten

ROME (ANP) - Italië is begonnen met het controleren van reizigers vanuit Spanje. Dat meldt El Mundo op gezag van persbureau EFE, dat een verslaggever ter plaatse heeft op de internationale luchthaven in Rome.

3 uur geleden
Nepalese bergbeklimmer Purja omgekomen in lawine

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Nepalese bergbeklimmer en berggids Nirmal Purja is omgekomen bij een lawine in het noorden van Pakistan. Hij gold als vermist nadat hij en een groep bergbeklimmers die hij begeleidde donderdag door een lawine waren weggevaagd. Zijn onderneming Elite Expeditions heeft zaterdag bevestigd dat hij samen met anderen de lawine niet heeft overleefd.

7 uur geleden
Europese regeringsleiders willen spoedoverleg over situatie Ceuta

BRUSSEL (ANP) - De regeringsleiders van 22 EU-lidstaten vragen in een open brief om spoedoverleg naar aanleiding van de situatie in de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko. Daar wisten de afgelopen dagen tienduizenden Marokkanen zwemmend de oversteek te maken, waarna de meesten van hen alweer terugkeerden.

7 uur geleden
Grootste natuurbrand in Frankrijk onder controle, zegt minister

LACANAU (ANP/AFP) - De natuurbrand in Gironde, volgens de autoriteiten de grootste natuurbrand in Frankrijk in decennia, is onder controle en breidt zich niet verder uit. Dat zegt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez.

8 uur geleden