Biden naar Londen voor ontmoeting met Sunak en koning Charles
WASHINGTON/LONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden reist volgende week zondag af naar Londen voor gesprekken met de Britse koning Charles en premier Rishi Sunak. Volgens het Witte Huis is het bezoek bedoeld om "de banden tussen beide landen verder te versterken".
Vorige maand bracht Sunak al een bezoek aan Washington. Met Charles heeft Biden nog geen ontmoeting gehad sinds kort na het overlijden van zijn moeder, koningin Elizabeth, in september vorig jaar. Biden was ook niet aanwezig bij de kroning van Charles op 6 mei van dit jaar. In plaats daarvan woonde zijn vrouw Jill de ceremonie bij. De Amerikaanse president gaf destijds wel aan ernaar uit te kijken om de Britse vorst "op een toekomstige datum" te ontmoeten.
Na zijn bezoek aan het Verenigd Koninkrijk reist Biden door naar de NAVO-top in de Litouwse hoofdstad Vilnius. Die vindt plaats op 11 en 12 juli. Aansluitend bezoekt hij op 13 juli de Finse hoofdstad Helsinki voor een top met leiders van de vijf Noordse landen (Denemarken, Finland, IJsland, Noorwegen en Zweden).
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
7 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
14 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
15 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
15 uur geleden