
Biden na kankerdiagnose: 'Ik voel me goed'
DOVER (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Joe Biden is "optimistisch" over de toekomst na zijn onthulling dat hij een agressieve vorm van prostaatkanker heeft. Dat vertelde hij verslaggevers vrijdag. "De prognose is goed. We werken aan alles. Het gaat vooruit. Dus ik voel me goed", zei de 82-jarige Biden na een bijeenkomst in de Amerikaanse staat Delaware.
Biden vertelde verslaggevers dat hij een behandelplan had gekozen en voegde eraan toe: "De verwachting is dat we dit kunnen overwinnen. We zijn allemaal optimistisch over de diagnose. Sterker nog, een van de meest vooraanstaande chirurgen ter wereld werkt met mij samen."
"Mijn botten zijn sterk, het is niet doorgedrongen. Dus ik voel me goed", zei hij. Bidens kantoor maakte eerder deze maand bekend dat hij prostaatkanker heeft.
Meer uit Buitenland
HAMBURG (ANP/DPA) - Bij een brand in het Mariaziekenhuis in de Duitse stad Hamburg zijn drie patiƫnten om het leven gekomen. Dat heeft de brandweer in de nacht van zaterdag op zondag bekendgemaakt. Over eventuele gewonden is nog niets bekend.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - In Parijs heerst in de nacht van zaterdag op zondag her en der een gespannen sfeer na winst van voetbalclub Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League. Bij ongeregeldheden in en rond de Franse hoofdstad zijn al zeker 131 mensen opgepakt, melden verschillende Franse media.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigde Koninkrijk gaat 1,5 miljard pond (1,75 miljard euro) investeren in de bouw van zes munitiefabrieken. Daarmee wil Londen zijn defensie-industrie versterken en de wapenvoorraden aanvullen om aan de toenemende vraag te voldoen, heeft het ministerie van Defensie zaterdag bekendgemaakt.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Champions League-finale van Paris Saint-Germain tegen Internazionale (5-0) heeft in Parijs voor een aantal opstootjes en incidenten gezorgd. De politie moest op meerdere plekken optreden en fans bestormden de ringweg van Parijs, meldt het Franse RTL Info.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff is volstrekt ontevreden met het antwoord van Hamas op zijn voorstel voor een staakt-het-vuren. Volgens hem is de reactie van de Palestijnse militante beweging "totaal onacceptabel" en betekent die een stap terug in het vredesproces.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Een groep uitgehongerde Palestijnen heeft in de Gazastrook een konvooi van de Verenigde Naties met voedselhulp gestopt, schrijft het Wereldvoedselprogramma (WFP) op X. 77 vrachtwagens werden geplunderd.
12 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas zegt een reactie te hebben ingediend bij de bemiddelaars op het Amerikaanse voorstel voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook. Het is niet bekend wat er in het antwoord staat, maar in een verklaring op Telegram verwerpt de Palestijnse beweging het plan in elk geval niet.
14 uur geleden