Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden met zeker 279 kiesmannen naar Witte Huis

Biden met zeker 279 kiesmannen naar Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden heeft de verkiezingen gewonnen met zeker 279 kiesmannen, maar dat kunnen er ook nog meer worden. Op meerdere plaatsen in de VS worden nog steeds stemmen geteld. Sommige media zetten de Democraat al veel verder op voorsprong.

Kandidaten winnen presidentsverkiezingen niet door landelijk de meeste stemmen te krijgen, maar door voldoende kiesmannen achter zich te krijgen. Wie de meeste stemmen krijgt in een staat, krijgt doorgaans ook alle kiesmannen die daar zijn te verdelen. Door te winnen in Pennsylvania (20 kiesmannen) ging Biden over de cruciale grens van 270 van de 538 kiesmannen die nodig zijn om te winnen.

Biden stond eerder op zaterdag volgens veel media op 253 kiesmannen. Door de winst in Pennsylvania kwam hij uit op 273. Nieuwszenders wezen hem later ook aan als winnaar in Nevada (6 kiesmannen), waardoor hij op 279 kwam te staan. Fox News kent de Democraat al 290 kiesmannen toe. Dat komt omdat die nieuwszender hem ook als winnaar aanwijst in Arizona (11 kiesmannen). Veel andere media durven dat nog niet aan.

De aankomende president won in zeker drie staten die in 2016 nog naar zijn rivaal Donald Trump gingen: Michigan, Pennsylvania en Wisconsin. Als Biden ook in Arizona de meeste stemmen krijgt, komt daar nog een vierde staat bij. In sommige staten is nog geen winnaar bekend. Dat zijn Alaska, Georgia en North Carolina. Die staten kunnen op dit punt het verschil niet meer maken voor Trump, die volgens verschillende media op 213 of 214 kiesmannen staat.

Meer uit Buitenland

Israëlische minister: inwoners Teheran gaan prijs betalen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie heeft gewaarschuwd dat inwoners van de Iraanse hoofdstad Teheran de "prijs gaan betalen" voor Iraanse aanvallen op Israëlische burgers. Dat gaat ook "spoedig" gebeuren, schreef minister Israel Katz op sociale media. Katz stelde dat de "dictator uit Teheran is veranderd in een laffe moordenaar" die "doelbewust op Israëlische burgers schiet".

29 minuten geleden
Opnieuw grote Iraanse luchtaanval op Israël

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag een nieuwe raketaanval op Israël uitgevoerd. Dat meldde onder meer het Israëlische leger. In Jeruzalem, Tel Aviv en Haifa werden explosies gemeld. Er vielen zeker vijf doden, meldt de ambulancedienst Magen David Adom (MDA).

2 uur geleden
Trump beveelt meer immigratiecontroles in Democratische steden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag opdracht gegeven tot meer immigratiecontroles in steden die door Democraten worden bestuurd. Op zijn platform Truth Social herhaalde de Republikein zijn plan om "het grootste massadeportatieprogramma in de geschiedenis" uit te voeren.

2 uur geleden
Schutter Minnesota Vance Boelter gearresteerd

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De 57-jarige Vance Boelter die ervan wordt verdacht zaterdag de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in de Amerikaanse staat Minnesota is gearresteerd. Dat heeft gouverneur Tim Walz bekendgemaakt. Boelter schoot ook de Democratische politicus John Hoffman en zijn vrouw neer in hun woning in de stad Minneapolis. Zij overleefden de aanslag.

3 uur geleden
Von der Leyen tegen Netanyahu: 'Iran mag geen kernwapen krijgen'

KANANASKIS (ANP/AFP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft zondag gezegd dat diplomatie op lange termijn de beste aanpak is voor Iran, maar riep Israël niet op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren. In een telefoongesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu benadrukte ze dat "Iran absoluut geen kernwapen mag hebben".

3 uur geleden
Trump: hoop op bestand, maar soms moeten landen het uitvechten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag te hopen dat Israël en Iran tot een staakt-het-vuren kunnen komen, maar voegde daaraan toe dat landen het soms eerst "moeten uitvechten".

5 uur geleden
Opnieuw protest in Spaanse steden tegen massatoerisme

PALMA (ANP/DPA) - In meerdere Spaanse steden zijn zondag duizenden mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen massatoerisme. In Palma op Mallorca, Barcelona, San Sebastián en Granada riepen demonstranten op tot strengere regels voor de toeristenindustrie, melden Spaanse media.

5 uur geleden