Biden mag Texas niet verplichten medische abortus goed te keuren
HOUSTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft besloten dat de regering van president Joe Biden de staat Texas niet mag verplichten medische abortussen toe te staan. Texas spande een rechtszaak aan, nadat Biden had gezegd dat dokters door het landelijke (federale) recht beschermd waren om medische abortussen uit te voeren. Ziekenhuizen die de procedure niet zouden uitvoeren, zouden financiering vanuit de overheid kunnen verliezen, melden Texaanse media.
Volgens de rechter gaat de landelijke wetgeving in dit geval niet boven de wetten in de staat. Hij deed alleen uitspraak over de situatie in Texas en zijn oordeel geldt daarom niet voor de hele Verenigde Staten.
De abortuswetgeving in Texas behoort tot de strengste van de VS. Vorig jaar besloot de staat dat abortussen na zes weken zwangerschap niet meer uitgevoerd mogen worden, terwijl veel vrouwen op dat punt nog niet weten dat ze zwanger zijn. Biden heeft veel kritiek op het beleid in Texas en wilde op deze manier het recht op abortus op z'n minst in sommige gevallen beschermen.
Sinds het Hooggerechtshof in juni besloot om het landelijk recht op abortus te schrappen, is het in veel voornamelijk Republikeins bestuurde staten moeilijker geworden om een abortus uit te laten voeren.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Directeur-generaal van de BBC Tim Davie stapt op na kritiek dat een documentaire van de Britse omroep kijkers zou hebben misleid door een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump te bewerken. Dat meldt de omroep. Ook topvrouw Deborah Turness stapt op.
2 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft beklemtoond dat Turkije niet mag deelnemen aan een eventuele internationale troepenmacht in de Gazastrook. "Er komen geen Turkse laarzen op de grond", aldus een regeringswoordvoerder. Turkije en Israël staan al tijden vijandig tegenover elkaar naar aanleiding van de bloedige Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Turkije heeft onder meer arrestatiebevelen tegen Israëlische topfiguren uitgevaardigd over wat het ziet als volkerenmoord in Gaza.
3 uur geledenMANILLA/BALER (ANP/AFP/DPA/RTR) - De gevreesde supertyfoon Fung-wong is aan de oostkust van het Filipijnse hoofdeiland Luzon aan land gekomen. De orkaan is met windsnelheden van 185 kilometer per uur geland in de provincie Aurora, ongeveer 155 kilometer ten noordoosten van de hoofdstad Manilla.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De shutdown van de Amerikaanse overheid heeft ook gevolgen voor wapenleveranties aan NAVO-bondgenoten van de Verenigde Staten. Nieuwssite Axios bericht op basis van gegevens van het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de export van ruim 5 miljard dollar (4,3 miljard euro) aan militair materieel vertraging heeft opgelopen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk is ophef ontstaan over de wijze waarop omroep BBC beelden bewerkt zou hebben van de Amerikaanse president Donald Trump. Minister van Cultuur Lisa Nandy noemde de kwestie "zeer ernstig" en ook het Witte Huis heeft al boos gereageerd. De BBC liet weten dat de topman van de omroep maandag een parlementscommissie zal informeren.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran staat door droogte en een nijpend watertekort voor een nationale ramp. Dit bericht de staatskrant Ettelaat, die melding maakt van het leegraken van meerdere stuwmeren die voor de watervoorziening zijn aangelegd.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk komt NAVO-bondgenoot België te hulp na herhaaldelijke drone-incidenten in het Belgische luchtruim. De Britse omroep BBC bericht dat Britse militairen en materieel naar België gaan om de verdediging daar te versterken.
7 uur geleden