Biden, Macron, Scholz en Starmer zaterdag in Berlijn bijeen
BERLIJN (ANP/AFP) - De leiders van de VS, Frankrijk, Duitsland en Groot-Brittannië komen zaterdagmorgen bijeen in Berlijn. De presidenten Joe Biden en Emmanuel Macron, bondskanselier Olaf Scholz en premier Keir Starmer spreken elkaar vooral over de oorlogen in het Midden-Oosten en in Oekraïne. De ontmoeting is mogelijk omdat Biden vanaf donderdagavond een meerdaags staatsbezoek aan Duitsland brengt.
De vier wereldleiders gaan zaterdagmiddag naar de Amerikaanse basis in Ramstein-Miesenbach ten zuidwesten van Frankfurt. Daar komen opnieuw bondgenoten van Oekraïne bijeen om over militaire hulp aan Oekraïne praten. Het overleg is van de landen van de Oekraïne Verdedigingscontactgroep (UDCG).
De eerste bijeenkomst van de UDCG op de basis van Ramstein was een paar maanden na de Russische inval in Oekraïne eind april 2022. Zaterdag wordt ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Ramstein verwacht. Hij zegt een plan te hebben voor een rechtvaardige overwinning op Rusland in de oorlog met dat land en dat voor te leggen.
Meer uit Buitenland
MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
7 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
14 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
17 uur geleden