Biden maakt zich 'geen illusies' over ontwapening Noord-Korea
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft na een ontmoeting met zijn Zuid-Koreaanse tegenhanger Moon Jae-in vrijdag benadrukt dat hij via de diplomatieke weg de spanningen met Noord-Korea wil doen afnemen. Wel zei Biden daarbij dat hij zich "geen illusies" maakt over hoe moeilijk het zal zijn om de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un te overtuigen zijn kernwapenarsenaal op te geven.
Biden zei in een gezamenlijke persconferentie met Moon Jae-in dat hij bereid is om met Kim te gaan onderhandelen als Pyongyangs nucleaire programma ook bespreekbaar wordt. "We zijn allebei diepbezorgd over de situatie", aldus de Amerikaanse president.
Sinds Biden in het Witte Huis zit, zijn er nog geen gesprekken op het hoogste niveau geweest tussen de Verenigde Staten en Noord-Korea. Bidens voorganger Donald Trump had in zijn ambtstermijn drie ontmoetingen met Kim Jong-un. Dat leverde geen einde van het Noord-Koreaanse kernprogramma op, maar het stalinistisch geleide land zag wel af van verdere proeven met kernwapens.
"Ik zou niet doen wat er in het recente verleden is gedaan", aldus Biden. "Ik zou hem niet geven wat hij wil: internationale erkenning als legitieme heerser." De Zuid-Koreaanse president Moon was na premier Yoshihide Suga van Japan het tweede buitenlandse regeringshoofd dat een bezoek heeft gebracht aan Biden in het Witte Huis. Naast Noord-Korea, stond ook de dreiging vanuit China op de gespreksagenda.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
31 minuten geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
4 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
6 uur geleden