Biden maakt zich 'geen illusies' over ontwapening Noord-Korea
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft na een ontmoeting met zijn Zuid-Koreaanse tegenhanger Moon Jae-in vrijdag benadrukt dat hij via de diplomatieke weg de spanningen met Noord-Korea wil doen afnemen. Wel zei Biden daarbij dat hij zich "geen illusies" maakt over hoe moeilijk het zal zijn om de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un te overtuigen zijn kernwapenarsenaal op te geven.
Biden zei in een gezamenlijke persconferentie met Moon Jae-in dat hij bereid is om met Kim te gaan onderhandelen als Pyongyangs nucleaire programma ook bespreekbaar wordt. "We zijn allebei diepbezorgd over de situatie", aldus de Amerikaanse president.
Sinds Biden in het Witte Huis zit, zijn er nog geen gesprekken op het hoogste niveau geweest tussen de Verenigde Staten en Noord-Korea. Bidens voorganger Donald Trump had in zijn ambtstermijn drie ontmoetingen met Kim Jong-un. Dat leverde geen einde van het Noord-Koreaanse kernprogramma op, maar het stalinistisch geleide land zag wel af van verdere proeven met kernwapens.
"Ik zou niet doen wat er in het recente verleden is gedaan", aldus Biden. "Ik zou hem niet geven wat hij wil: internationale erkenning als legitieme heerser." De Zuid-Koreaanse president Moon was na premier Yoshihide Suga van Japan het tweede buitenlandse regeringshoofd dat een bezoek heeft gebracht aan Biden in het Witte Huis. Naast Noord-Korea, stond ook de dreiging vanuit China op de gespreksagenda.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
12 uur geleden