Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden maakt dinsdag eerste namen ministers bekend

Biden maakt dinsdag eerste namen ministers bekend

WASHINGTON (ANP) - Aanstaand president Joe Biden van de Verenigde Staten maakt dinsdag de eerste namen bekend van ministers die hij in zijn regering wil hebben. Zijn stafchef Ron Klain kondigde dat zondag aan op nieuwszender ABC. Hij wilde nog geen tipje van de sluier oplichten.

Biden heeft beloofd een regering te vormen die de diversiteit van zijn land weerspiegelt. Hij heeft al een minister van Financiën gekozen, zei hij vorige week. Biden wordt op 20 januari beëdigd. Vanwege de coronacrisis zal de inauguratie een 'ingetogen karakter' hebben en niet het massa-evenement worden dat de inauguratie normaal gesproken is.

Trump heeft Bidens overwinning nog altijd niet erkend. Het kamp Trump heeft in verschillende staten tientallen rechtszaken aangespannen, maar Trump is in vrijwel alle gevallen in het ongelijk gesteld, zelfs door rechters die hij zelf benoemd heeft.

Machtsoverdracht

Klain noemt de weigering van Trump om mee te werken aan de machtsoverdracht schadelijk, maar het verandert volgens hem niets aan de feiten. Het kamp van Biden verzocht al meermalen om medewerking en geld om de overdracht in goede banen te leiden.

De Amerikaanse overheidsdienst General Services Administration (GSA) moet de verkiezingsoverwinning van de Democraat Joe Biden erkennen. Emily Murphy, een door president Donald Trump benoemde ambtenaar die leiding geeft aan de GSA, weigert vooralsnog Bidens verkiezingszege te erkennen, waardoor het overgangsteam geen toegang heeft tot federale middelen.

Een medewerker van Bidens overgangsteam stelt dat juridische stappen tegen de GSA worden overwogen als de organisatie de Democratische verkiezingszege niet erkent.

Meer uit Buitenland

AI van OpenAI infiltreert medische database Australische overheid

CANBERRA (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) van het bedrijf OpenAI heeft een Australische overheidswebsite binnengedrongen, meldt de Australische premier Anthony Albanese aan de Sydney Morning Herald. Het AI-programma had daardoor ook toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

3 uur geleden
EU roept op tot de-escalatie in Noord-Ethiopische regio Tigray

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.

4 uur geleden
Oekraïne stuurt twee Noord-Koreaanse gevangenen naar Zuid-Korea

NEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.

6 uur geleden
Weinstein krijgt 15 jaar cel voor misbruik productieassistent

NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.

8 uur geleden
België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.

9 uur geleden
VS nodigen Poetin uit voor G20-top in december

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een top van de G20 in december, maakte de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bekend. Hij had woensdag een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Naties in New York.

9 uur geleden
Burgemeester van Ankara verlaat Turkse oppositiepartij CHP

ANKARA (ANP/AFP) - De burgemeester van Ankara heeft zijn vertrek aangekondigd bij de oppositiepartij CHP. Mansur Yavaş zet zijn politieke loopbaan voort als onafhankelijk politicus, zo heeft hij aangekondigd op X. Hij geldt als een van de belangrijkste oppositiepolitici van het land.

9 uur geleden