
Biden maakt 15 miljoen vaten vrij uit strategische oliereserve VS
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden maakt woensdag volgens een hooggeplaatste Witte Huis-official bekend dat de VS tot en met december 15 miljoen vaten vrijmaken uit de nationale strategische oliereserve. Biden zal tevens uit de doeken doen hoe de reserves weer zullen worden aangevuld tegen lagere prijzen dan die van het moment, aldus de official.
Het doel van het aanspreken van de Amerikaanse oliereserves is om de huidige leemte in het aanbod op te vullen en oliemaatschappijen en olieproducerende landen ertoe aan te zetten meer olie te produceren. Onlangs kondigden de olieproducerende landen die verenigd zijn in OPEC+ aan de olieproductie vanaf november te beperken. Op die manier hopen de landen de dalende olieprijzen een halt toe te roepen.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Steeds meer consumenten keren Amerikaanse merken de rug toe omdat het imago van de Verenigde Staten verslechtert, stelt Chris Kempczinski, topman van hamburgerketen McDonald's. "De uitstraling van de VS is een beetje verbleekt", zei Kempczinski in een gesprek met nieuwszender CNBC.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager geopend, na het lange weekend in de Verenigde Staten. Vrijdag vielen de Amerikaanse graadmeters ook al terug, na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Maandag was Wall Street gesloten vanwege Labor Day.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse automaker Jaguar Land Rover (JLR) is getroffen door een zware cyberaanval, waarbij de retail- en productieactiviteiten "aanzienlijke hinder" ondervinden, maakte het bedrijf bekend. "Op dit moment is er geen bewijs dat klantgegevens zijn buitgemaakt", staat op de website van het autoconcern.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ruim 450 economen hebben zich in een open brief uitgesproken tegen het ontslag van Fed-bestuurder Lisa Cook door de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens hen zouden gekozen functionarissen zich moeten onthouden van acties en retoriek die de onafhankelijkheid van de centrale bank ondermijnen. Onder meer winnaars van de Nobelprijs voor de Economie hebben de brief ondertekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Zweedse betaalbedrijf Klarna wil tot bijna 1,3 miljard dollar ophalen met zijn beursgang in New York. Het bedrijf vroeg eerder dit jaar officieel om een beursnotering in de Amerikaanse stad en die aanvraag is nu goedgekeurd, meldt Klarna.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Naar schatting is inmiddels ongeveer 80 procent van de Citroëns in Nederland met een airbagprobleem gerepareerd. Stellantis, het moederbedrijf van Citroën, kondigde in juni een terugroepactie aan voor ruim 33.000 Citroëns C3 en DS3 in Nederland. De levering van nieuwe airbags ging echter traag, waardoor duizenden auto' s niet gerepareerd konden worden.
3 uur geledenWALLDORF (ANP/AFP) - SAP gaat de komende jaren 20 miljard euro investeren om zijn clouddiensten in Europa te versterken. Het plan is om een "soevereine" cloud te realiseren waarbij gegevens binnen de Europese Unie blijven. Daarmee wil het Duitse softwarebedrijf de concurrentie aangaan met de Amerikaanse techgiganten.
3 uur geleden