Biden lijdt politieke nederlaag in Senaat met minimumlonen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden is er niet in geslaagd om de minimumlonen in de Verenigde Staten te verhogen als onderdeel van het nieuwe pakket met economische steunmaatregelen tegen de coronacrisis. De Senaat bepaalde dat Bidens plan in strijd is met de regels van het hogerhuis, maakte de Republikeinse senator Lindsey Graham donderdagavond (plaatselijke tijd) bekend.
Biden wilde dat het minimumloon in de VS landelijk omhoog zou gaan naar 15 dollar (12,30 euro) per uur. Het huidige federale minimumloon ligt sinds 2009 op 7,25 dollar per uur maar is in sommige staten 15 dollar.
Woordvoerder van het Witte Huis Jen Psaki heeft laten weten dat Biden teleurgesteld was in het oordeel van de Senaat. "Niemand in dit land zou fulltime moeten werken en in armoede moeten leven", aldus Psaki.
Biden drong er bij de Senaat en het Huis van Afgevaardigden op aan het voorgestelde pakket met coronasteunmaatregelen ter waarde van 1900 miljard dollar (ongeveer 1560 miljard euro) snel goed te keuren. Onderdeel van het plan is een steuncheque van 1400 dollar voor bijna alle Amerikanen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciële scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciële gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is vrijdag met stevige winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers reageerden opgetogen op berichten dat de Straat van Hormuz wordt heropend. Netflix ging wel hard onderuit op de beurzen in New York, na een teleurstellend kwartaalbericht van de streamingdienst.
3 uur geleden