Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: legalisering van migranten die met Amerikanen huwen

Biden: legalisering van migranten die met Amerikanen huwen

WASHINGTON (ANP) - Immigranten die zonder verblijfsstatus in de Verenigde Staten leven, maar wel met een Amerikaans staatsburger zijn getrouwd, mogen een verblijfsvergunning aanvragen zonder het land te moeten verlaten. Dat heeft de regering van president Joe Biden dinsdag aangekondigd.

The Washington Post omschrijft de maatregel als "een van de meest expansieve immigratieprogramma's" van Bidens presidentschap en als "een gewaagde actie maanden voor de verkiezingen in november".

Naar verwachting zullen ongeveer een half miljoen illegaal verblijvende echtgenoten een verblijfsvergunning kunnen aanvragen en geldt de regeling ook voor zo'n 50.000 stiefkinderen zonder papieren van Amerikaanse burgers. Om in aanmerking te komen moet de immigrant onder meer minstens tien jaar in de VS hebben gewoond.

De president ontvouwde zijn plannen bij de viering op het Witte Huis van een andere maatregel met betrekking tot immigranten. In 2012 besloot de toenmalige president Barack Obama om het mogelijk te maken voor ongedocumenteerde immigranten die als kind de VS waren binnengekomen om een werkvergunning aan te vragen. Volgens The Washington Post veranderde dat honderdduizenden levens.

Meer uit Buitenland

Israëlische minister roept op tot aanhouding partijleiders

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische extreemrechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben Gvir heeft opgeroepen tot de aanhouding van de leiders van Arabisch-Israëlische partijen. Ben Gvir verwijst naar beschuldigingen dat ze geld zouden hebben gekregen uit het buitenland. Die zijn niet bewezen.

1 uur geleden
Gegevens 40.000 Amerikaanse ambtenaren gelekt na hack

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Gegevens van meer dan 40.000 medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zijn vrijgegeven na een hack. Distributed Denial of Secrets, dat een platform biedt om gelekte informatie te publiceren, zegt de informatie gekregen te hebben van een hackerscollectief dat zich Department of Peace noemt.

6 uur geleden
Rechter weigert apart houden duizenden stemmen Californië

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Een rechter in Los Angeles heeft een verzoek afgewezen om de stemmen van 20.000 mensen in Californië voorlopig niet mee te tellen in de midterms. Het ministerie van Justitie had daarom gevraagd, omdat de regering van president Donald Trump beweert dat het gaat om mensen die waarschijnlijk geen staatsburgers zijn.

7 uur geleden
Trump ontkent dat Vance met Iran praat over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.

9 uur geleden
El País: nog 53 gewonden in ziekenhuizen Spanje na treinongeluk

URDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.

9 uur geleden
Bolsonaro noemt zichzelf werkelijk gekozen president Brazilië

MIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.

14 uur geleden
Trump eist terugtrekking Senaatskandidaat Alaska na NYT-artikel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.

14 uur geleden