Biden: laat de kiezers bepalen wie nieuwe rechter nomineert
PHILADELPHIA (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden heeft hard uitgehaald naar president Donald Trump en de Republikeinse Partij. Biden zei dat de Amerikaanse kiezer en niet president Donald Trump moet beslissen wie een nieuw lid van het Amerikaans Hooggerechtshof kan voordragen.
"Als ik win, dan zal de voorgedragen kandidaat van Trump zich moeten terugtrekken en zal ik mijn kandidaat aan de Senaat voordragen. Ik zal over die kandidaat uitgebreid overleg voeren met specialisten van beide partijen," zei Biden tijdens een televisietoespraak.
"Dit land ligt aan puin sinds Trump de leiding nam", zei Biden ook. "Het laatste wat we er nog bij kunnen hebben is een constitutionele crisis, vanwege een staaltje rauwe machtspolitiek door deze president. We moeten als land, ondanks alle tegenstellingen, tot elkaar komen en niet nog verder uit elkaar gedreven worden. Ik weet zeker dat dat in de geest van Ruth Ginsburg zou zijn".
Verenigen
Biden probeerde vooral uit te stralen dat hij het land wil verenigen. "Ik zal een president voor alle Amerikanen zijn."
Twee Republikeinse senatoren, Lisa Murkowski en Susan Collins, vinden ook dat de nieuw gekozen president een kandidaat moet voordragen. De Republikeinen hebben een meerderheid 53 tegen 47 zetels in de Senaat. Die kamer van het Congres beslist over de benoemingen van rechters in het Hooggerechtshof.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
6 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
13 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
13 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
14 uur geleden