Biden laat afzetting Trump aan Congres
WILMINGTON (ANP/RTR/AFP) - De aankomende Amerikaanse president Joe Biden zei vrijdag dat hij lange tijd president Trump ongeschikt vond voor zijn ambt, maar dat het nu aan het Amerikaanse parlement is of ze een poging willen doen om hem af te zetten.
Biden reageerde vrijdag op de bestorming van het Capitool door aanhangers van Trump, maar onthield zich van een oordeel over de vraag of Trump de kleine twee weken die hij nog te gaan heeft, ook moet uitzitten. "Wat het Congres beslist, is aan hen", zei Biden, die eraan toevoegde dat hij zich vooral bezighoudt met het versnellen van het vaccinatieproces en herstel van de economie.
Wel was Biden heel uitgesproken over de prestaties van zijn voorganger. "Hij overtrof zelfs mijn slechtste verwachtingen. Hij is een van de meest incompetente presidenten van de Verenigde Staten."
Democratische partijgenoten van Biden in het Huis van Afgevaardigden bereiden een afzettingsprocedure voor.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse Federale Recherche (BKA) classificeert 410 mensen als personen die een islamistische terroristische of extremistische bedreiging vormen. Dat publiceerde de mediagroep RND dinsdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandagavond plaatselijke tijd in Washington geland. Dat melden diverse Israëlische media, waaronder The Times of Israel. Dinsdag heeft hij in het Witte Huis een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - De aangehouden verdachte voor de schietpartij zondag in het Amerikaanse Seattle is vijftien jaar oud. Dat maakte burgemeester Katie Wilson maandag bekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.
7 uur geledenBISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.
7 uur geledenBORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.
9 uur geleden