Biden krijgt onverwachte steun van progressieve Democraten
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Twee als progressief bekend staande Democraten, Congresleden Alexandria Ocasio-Cortez en Ilhan Omar, hebben onverwacht hun steun uitgesproken voor de kandidatuur van de Amerikaanse president Joe Biden.
Hun steun is opvallend omdat ze hem eerder in zijn ambtstermijn verweten met de Republikeinen te onderhandelen terwijl hij campagnebeloftes niet nakwam. Ook Bidens steun aan Israël, ondanks groeiende zorg over de oorlogsvoering van Israël in Gaza, heeft hem in aanvaring gebracht met Democraten als Ocasio-Cortez en Omar.
Maar beiden verklaarden maandag achter de president te staan. "Behalve een paar buitenbeentjes geloof ik dat iedereen de president steunt", zei Omar.
Ten minste negen Democraten in het Huis van Afgevaardigden hebben gezegd dat Biden niet langer hun kandidaat kan zijn, sinds zijn zwakke optreden op 27 juni in het debat met zijn Republikeinse tegenstander, oud-president Donald Trump.
Anderen, zoals de progressieve Pramila Jayapal, zijn van mening dat de Democraten deze kwestie binnenskamers moeten bespreken.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
1 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
2 uur geledenWISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
4 uur geleden