Biden krijgt onverwachte steun van progressieve Democraten
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Twee als progressief bekend staande Democraten, Congresleden Alexandria Ocasio-Cortez en Ilhan Omar, hebben onverwacht hun steun uitgesproken voor de kandidatuur van de Amerikaanse president Joe Biden.
Hun steun is opvallend omdat ze hem eerder in zijn ambtstermijn verweten met de Republikeinen te onderhandelen terwijl hij campagnebeloftes niet nakwam. Ook Bidens steun aan Israël, ondanks groeiende zorg over de oorlogsvoering van Israël in Gaza, heeft hem in aanvaring gebracht met Democraten als Ocasio-Cortez en Omar.
Maar beiden verklaarden maandag achter de president te staan. "Behalve een paar buitenbeentjes geloof ik dat iedereen de president steunt", zei Omar.
Ten minste negen Democraten in het Huis van Afgevaardigden hebben gezegd dat Biden niet langer hun kandidaat kan zijn, sinds zijn zwakke optreden op 27 juni in het debat met zijn Republikeinse tegenstander, oud-president Donald Trump.
Anderen, zoals de progressieve Pramila Jayapal, zijn van mening dat de Democraten deze kwestie binnenskamers moeten bespreken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft deze week een plan van 28 punten goedgekeurd voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. Dat berichten media als CBS News en NBC News, die zich baseren op bronnen binnen de Amerikaanse regering.
3 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een jaar na de aanslag op de kerstmarkt in het Duitse Maagdenburg is deze onder strenge beveiligingsmaatregelen donderdag weer van start gegaan. Vorig jaar vielen er zes doden en meer dan driehonderd gewonden toen een automobilist met hoge snelheid over de markt reed.
6 minuten geledenBELÉM (ANP) - Nu de klimaattop in Belém in de slotfase zit, spitsen de discussies tussen landen zich steeds meer toe op fossiele brandstoffen en klimaatadaptatie. Tientallen landen en de EU willen concretere afspraken maken over het verminderen van de afhankelijkheid van olie, gas en steenkool. Ontwikkelingslanden verhogen de druk om meer geld vrij te maken voor aanpassingen aan klimaatverandering. Ze wijzen erop dat vooral zuidelijke landen nu al te maken hebben met ingrijpende gevolgen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
4 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
5 uur geleden