Biden krijgt onverwachte steun van progressieve Democraten
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Twee als progressief bekend staande Democraten, Congresleden Alexandria Ocasio-Cortez en Ilhan Omar, hebben onverwacht hun steun uitgesproken voor de kandidatuur van de Amerikaanse president Joe Biden.
Hun steun is opvallend omdat ze hem eerder in zijn ambtstermijn verweten met de Republikeinen te onderhandelen terwijl hij campagnebeloftes niet nakwam. Ook Bidens steun aan Israël, ondanks groeiende zorg over de oorlogsvoering van Israël in Gaza, heeft hem in aanvaring gebracht met Democraten als Ocasio-Cortez en Omar.
Maar beiden verklaarden maandag achter de president te staan. "Behalve een paar buitenbeentjes geloof ik dat iedereen de president steunt", zei Omar.
Ten minste negen Democraten in het Huis van Afgevaardigden hebben gezegd dat Biden niet langer hun kandidaat kan zijn, sinds zijn zwakke optreden op 27 juni in het debat met zijn Republikeinse tegenstander, oud-president Donald Trump.
Anderen, zoals de progressieve Pramila Jayapal, zijn van mening dat de Democraten deze kwestie binnenskamers moeten bespreken.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Sinds het staakt-het-vuren tussen Hamas en Israël vorig jaar oktober zijn meer dan duizend mensen om het leven gekomen door Israëlisch vuur, meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Bij de meest recente aanval werden minstens drie mensen gedood.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte noemt de keuze van Finland om het totaalverbod op kernwapens af te schaffen een "historische keuze". Dat zegt de NAVO-secretaris-generaal desgevraagd tegen journalisten in Brussel, waar de defensieministers van NAVO-lidstaten bijeen waren voor overleg.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een hittegolf in meerdere Europese landen zorgt voor problemen. Zo zijn er in Frankrijk en Spanje tientallen treinen geannuleerd en worden lessen opgeschort. Duitsland zet zich schrap voor temperaturen tot 38 graden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wil de dialoog met Israël voortzetten en wil dat Israël dat ook doet, "vooral als er meningsverschillen zijn". Dat schrijft ze donderdag op X, waarin Kallas reageert op een bericht op hetzelfde medium van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar van eerder donderdag. Daarin schrijft hij alle banden met Kallas te verbreken.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Oekraïne heeft de grootste droneaanval op de regio Moskou in twee jaar tijd uitgevoerd, aldus de burgemeester van de hoofdstad, Sergej Sobjanin. De luchtverdediging sprak van meer dan 190 drones. Volgens de gouverneur van de regio, Andrej Vorobjov, zijn er zeker zeventien gewonden gevallen, onder wie twee kinderen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO moet haar kernwapens bij de tijd brengen, hebben de lidstaten afgesproken. Ook de planning en coördinatie moeten worden versterkt, staat in een verklaring van het nucleaire overlegorgaan van de alliantie.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar zegt alle banden met EU-buitenlandchef Kaja Kallas te verbreken. In een bericht op X schrijft hij dat Kallas zich "al enige tijd geobsedeerd bezighoudt met Israël". Ook zou ze zich "overduidelijk oneerlijk" gedragen tegenover Israël.
4 uur geleden