Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden koopt half miljard testen en stuurt leger naar ziekenhuizen

Biden koopt half miljard testen en stuurt leger naar ziekenhuizen

WASHINGTON (ANP) - Honderden miljoenen extra sneltesten voor Amerikanen en meer militaire ondersteuning voor overbelaste ziekenhuizen. De Amerikaanse president Joe Biden kondigde die nieuwe maatregelen aan nu zijn land worstelt met een snelle stijging van het aantal omikronbesmettingen.

Biden wil onder meer zorgen dat Amerikanen laagdrempeliger toegang kunnen krijgen tot sneltesten. Hij kondigde aan dat er volgende week een website komt waar Amerikanen ze gratis kunnen bestellen. "Die worden dan thuisbezorgd", kondigde hij aan in een toespraak. Om te voldoen aan de vraag, laat Biden nog eens 500 miljoen sneltesten inkopen.

De regering komt ook ziekenhuizen te hulp die kampen met de toestroom van patiënten. Er worden medische teams met militair personeel gestuurd naar nog eens zes "zwaargetroffen" staten, waaronder New York en New Jersey. De landelijke overheid heeft tijdens de pandemie al eerder legerartsen en verpleegkundigen ingezet om burgerziekenhuizen te ontlasten.

Biden wees Amerikanen ook op hun eigen verantwoordelijkheid. Hij riep landgenoten op zich te laten vaccineren en boosterprikken te halen. Dat is volgens de president in het landsbelang. Ook moeten volgens de Democraat meer mensen mondkapjes gaan dragen. Hij noemde dat een "patriottistische plicht" en zei dat komende week duidelijk wordt hoe mondkapjes van hoge kwaliteit gratis worden verstrekt aan alle burgers.

Meer uit Buitenland

Helikopter NBC News neergestort in Los Angeles: drie doden

LOS ANGELES (ANP) - Een nieuwshelikopter van een lokale NBC-zender is dinsdagavond neergestort in Los Angeles. Drie inzittenden kwamen om het leven en een vierde persoon is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender. De helikopter was onderweg om verslag te doen van een verkeersongeluk.

2 uur geleden
Media: Huis van Afgevaardigden stemt weer tegen oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft opnieuw een resolutie aangenomen die erop gericht is om de oorlog in Iran te beëindigen. Dat melden diverse Amerikaanse media.

2 uur geleden
Saudische luchtverdediging haalt drone nabij Mekka neer

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Saudische luchtverdediging heeft dinsdag een drone van de Houthi's uit Jemen onderschept en vernietigd voordat die de heilige stad Mekka bereikte. Dit maakte de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die de regering in Jemen steunt woensdag bekend.

2 uur geleden
Duitsland en VS willen militaire samenwerking versterken

WASHINGTON (ANP) - Duitsland en de Verenigde Staten gaan nauwer samenwerken bij de productie, ontwikkeling en het onderhoud van defensiemateriaal. De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius en zijn Amerikaanse ambtgenoot Pete Hegseth hebben daarover dinsdag een intentieverklaring ondertekend.

4 uur geleden
VS: visumbeperkingen vanwege rassendiscriminatie Zuid-Afrika

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben visumbeperkingen aangekondigd voor Zuid-Afrikanen die volgens Washington betrokken zijn bij "rassendiscriminatie" tegen witte Zuid-Afrikanen. Dat heeft de minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio dinsdag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Raming: oorlog tegen Iran kostte de VS al 38 miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran heeft de VS al circa 38 miljard dollar (32 miljoen euro) gekost. Dat meldt het van de Amerikaanse regering onafhankelijke Congressional Budget Office (CBO) na vragen vanuit het Amerikaanse Congres.

11 uur geleden
VS bevestigen heimelijk overleg met Golfstaten in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben afgelopen week in Duitsland op hoog niveau onaangekondigd overleg gehad met landen in het Midden-Oosten. Dat bevestigt de Amerikaanse overheid desgevraagd tegenover persbureau dpa, na berichtgeving van het Amerikaanse Axios. Dat medium meldde eerder op dinsdag dat op een niet nader genoemde plaats in Duitsland werd gesproken met onder meer Israël en Golfstaten.

12 uur geleden