Biden kondigt Zelensky aan als 'president Poetin'
N i e u w bericht, meer quotes in 2e en 3e en achtergrond in 4e alinea
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky op de NAVO-top aangekondigd als diens grote tegenstander Vladimir Poetin. De 81-jarige Biden was er juist veel aan gelegen om op de top in Washington geen vergissingen te maken, omdat veel mensen hem te oud vinden voor een herverkiezing.
Na de presentatie van veiligheidsafspraken met Oekraïne gaf Biden het woord aan Zelensky. "Dames en heren, president Poetin", zei hij, om zich daarna snel te verbeteren. "Op weg om president Poetin te verslaan, president Zelensky!", zei Biden. "Ik ben zo gefocust op het verslaan van Poetin dat we ons er zorgen over zouden moeten maken", grapte de geplaagde president.
"Ik ben beter" (dan Poetin), antwoordde Zelensky ad rem. "Je bent verdomd veel beter", beaamde Biden.
De breekbaar ogende Biden kreeg de afgelopen dagen van meerdere partijgenoten het dringende verzoek om af te zien van de presidentsverkiezing in november. Na een reeks uitglijders concluderen ze dat hij daarvoor te oud is. Sinds Bidens soms onsamenhangende gemompel in een recent verkiezingsdebat met rivaal Donald Trump zakt hij weg in de peilingen. Hij hoopte dat te keren met een krachtig optreden op de NAVO-top.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
6 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
7 uur geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
7 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.
9 uur geleden