Biden kondigt voorstel voor hogere belastingen op topinkomens aan
VIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden zei dinsdag dat het begrotingsvoorstel dat hij op 9 maart naar het Amerikaanse Congres stuurt, enkele belastingverhogingen zal bevatten. Biden wil dat vooral miljardairs meer belasting gaan betalen.
"Op 9 maart zal ik de details van mijn plan uit de doeken doen", zei Biden in een toespraak in Virginia Beach, in de zuidelijke staat Virginia. "Maar niemand die minder dan 400.000 dollar (378.000 euro) per jaar verdient, gaat een cent meer belasting betalen."
Biden, een Democraat, staat onder druk van de Republikeinen die dreigen het Amerikaanse schuldplafond niet te verhogen als hij niet instemt met scherpe bezuinigingen. Zelf zegt de president ernaar te streven het begrotingstekort in tien jaar tijd met 2 biljoen dollar te verminderen, oftewel met 200 miljard dollar (189 miljard euro) per jaar. Belastingverhogingen moeten daartoe bijdragen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media. Hij wordt gezien als een potentiële gesprekspartner voor de Amerikanen, nu veel andere regimekopstukken gedood zijn.
3 minuten geledenDERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.
38 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
12 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
12 uur geleden