Biden kondigt steunpakket Oekraïne aan van 325 miljoen dollar
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft donderdag een militair hulppakket aangekondigd voor Oekraïne ter waarde van 325 miljoen dollar (bijna 305 miljoen euro). Dat deed hij na een ontmoeting met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelenksy, die liet weten dat het pakket "precies is wat onze soldaten op dit moment nodig hebben."
De nationale veiligheidsadviseur van het Witte Huis Jake Sullivan had eerder donderdag al laten weten dat Biden een militair hulppakket voor Oekraïne zou aankondigen, en dat dat zou bestaan uit onder meer luchtafweer, munitie voor HIMARS-raketsystemen en ander wapentuig. Biden maakte donderdag ook bekend dat de eerste van de eerder beloofde Amerikaanse Abrams-tanks volgende week in Oekraïne zullen aankomen.
Het pakket staat los van de 24 miljard dollar aan extra steun voor Oekraïne die Biden aan het Amerikaanse Congres heeft gevraagd. Die geplande humanitaire en militaire hulp stuit op verzet bij tientallen Republikeinen. Donderdag zei Biden dat hij rekent op "een goede inschatting" van de leden van het Congres. Volgens de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer liet Zelensky in eerder gesprekken in Washington weten dat Oekraïne de oorlog van Rusland zal verliezen als de steun uit de VS opdroogt.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn "veel" gewonden gevallen, meldt de lokale burgemeester. De toestand van sommige slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
2 uur geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
9 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
13 uur geleden