Biden kondigt noodtoestand af in Florida om naderende orkaan
MIAMI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft vanwege een naderende orkaan de noodtoestand afgekondigd voor grote delen van de staat Florida. Idalia is nu nog een tropische storm, maar wint waarschijnlijk flink aan kracht voordat die woensdag vroeg aan land wordt verwacht.
Biden heeft met Ron DeSantis gebeld, gouverneur van Florida en een van de Republikeinse presidentskandidaten. De president vertelde hem dat hij de noodtoestand had goedgekeurd en dat de hulpdiensten personeel en hulpmiddelen hebben vrijgemaakt zodat Florida zich optimaal kan voorbereiden op de orkaan. DeSantis zei dat er evacuatiebevelen komen voor bepaalde kustgebieden. Het internationale vliegveld van Tampa heeft vanaf dinsdag al alle vluchten geschrapt.
Mexico had al last van Idalia met zware regenval en sterke wind, maar daar komt de storm waarschijnlijk niet aan land. Het Amerikaanse National Hurricane Center zegt dat Idalia nu de westelijke punt van Cuba nadert en steeds krachtiger wordt. Het is niet zeker waar de orkaan precies aan land zal komen omdat de koers van de storm nog kan veranderen. DeSantis heeft daarom de bewoners van de hele kustlijn gewaarschuwd om zich voor te bereiden.
De laatste orkaan die Florida trof was Ian in september 2022. Toen kwamen 150 mensen om door het natuurgeweld. De schade was meer dan 100 miljard dollar.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
4 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
5 uur geleden