Biden kondigt noodtoestand af in Florida om naderende orkaan
MIAMI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft vanwege een naderende orkaan de noodtoestand afgekondigd voor grote delen van de staat Florida. Idalia is nu nog een tropische storm, maar wint waarschijnlijk flink aan kracht voordat die woensdag vroeg aan land wordt verwacht.
Biden heeft met Ron DeSantis gebeld, gouverneur van Florida en een van de Republikeinse presidentskandidaten. De president vertelde hem dat hij de noodtoestand had goedgekeurd en dat de hulpdiensten personeel en hulpmiddelen hebben vrijgemaakt zodat Florida zich optimaal kan voorbereiden op de orkaan. DeSantis zei dat er evacuatiebevelen komen voor bepaalde kustgebieden. Het internationale vliegveld van Tampa heeft vanaf dinsdag al alle vluchten geschrapt.
Mexico had al last van Idalia met zware regenval en sterke wind, maar daar komt de storm waarschijnlijk niet aan land. Het Amerikaanse National Hurricane Center zegt dat Idalia nu de westelijke punt van Cuba nadert en steeds krachtiger wordt. Het is niet zeker waar de orkaan precies aan land zal komen omdat de koers van de storm nog kan veranderen. DeSantis heeft daarom de bewoners van de hele kustlijn gewaarschuwd om zich voor te bereiden.
De laatste orkaan die Florida trof was Ian in september 2022. Toen kwamen 150 mensen om door het natuurgeweld. De schade was meer dan 100 miljard dollar.
Meer uit Buitenland
CHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
28 minuten geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.
1 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
8 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
8 uur geleden