Biden kondigt noodtoestand af in Florida om naderende orkaan
MIAMI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft vanwege een naderende orkaan de noodtoestand afgekondigd voor grote delen van de staat Florida. Idalia is nu nog een tropische storm, maar wint waarschijnlijk flink aan kracht voordat die woensdag vroeg aan land wordt verwacht.
Biden heeft met Ron DeSantis gebeld, gouverneur van Florida en een van de Republikeinse presidentskandidaten. De president vertelde hem dat hij de noodtoestand had goedgekeurd en dat de hulpdiensten personeel en hulpmiddelen hebben vrijgemaakt zodat Florida zich optimaal kan voorbereiden op de orkaan. DeSantis zei dat er evacuatiebevelen komen voor bepaalde kustgebieden. Het internationale vliegveld van Tampa heeft vanaf dinsdag al alle vluchten geschrapt.
Mexico had al last van Idalia met zware regenval en sterke wind, maar daar komt de storm waarschijnlijk niet aan land. Het Amerikaanse National Hurricane Center zegt dat Idalia nu de westelijke punt van Cuba nadert en steeds krachtiger wordt. Het is niet zeker waar de orkaan precies aan land zal komen omdat de koers van de storm nog kan veranderen. DeSantis heeft daarom de bewoners van de hele kustlijn gewaarschuwd om zich voor te bereiden.
De laatste orkaan die Florida trof was Ian in september 2022. Toen kwamen 150 mensen om door het natuurgeweld. De schade was meer dan 100 miljard dollar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.
4 minuten geledenHELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.
5 uur geleden