Biden kondigt nieuwe zware sancties aan tegen Rusland
WASHINGTON (ANP) - Als reactie op de Russische invasie in Oekraïne heeft de Amerikaanse president Joe Biden nieuwe zware sancties aangekondigd. Hij wil onder meer de mogelijkheden beperken dat de Russen zaken kunnen doen in dollars, zei hij in het Witte Huis.
Biden liet er geen misverstand over bestaan: de Russische president Vladimir Poetin is de agressor, zo verklaarde hij. "Deze agressie kan niet onbeantwoord blijven". De president noemde het een gevaarlijk moment voor Europa. "Het is al een groot conflict."
Biden is op dit moment niet van plan met Poetin te gaan praten, zo zei hij toen een journalist daarnaar vroeg. Eerder had hij al benadrukt dat de Russische militaire aanval op Oekraïne zich grotendeels ontvouwt zoals de Verenigde Staten hadden voorspeld. "We hebben wekenlang gewaarschuwd dat dit zou gebeuren." Volgens hem wordt Poetin internationaal een paria door diens besluit het buurland aan te vallen.
Biden kondigde ook aan meer Amerikaanse troepen naar Europa te sturen. Volgens een defensiefunctionaris gaat het om 7000 man voor Duitsland. Vanuit Duitsland en andere NAVO-lidstaten zijn al duizenden militairen verplaatst naar bondgenoten aan de grens met Oekraïne en Rusland om de oostflank te versterken.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
6 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
6 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
6 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
13 uur geleden