
Biden kondigt militair hulppakket voor Oekraïne aan
HIROSHIMA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft in de marge van de G7-top in Japan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne aangekondigd. Dat gebeurde tijdens een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
Het steunpakket bestaat uit onder meer gepantserde wagens, artillerie en munitie. Biden vertelde ook dat zijn land alles doet wat mogelijk is om de Oekraïense verdediging te versterken. De nieuwssite Politico schreef eerder op basis van bronnen dat het pakket een waarde heeft van 375 miljoen dollar (346 miljoen euro).
Zelensky heeft zijn waardering uitgesproken voor de Amerikaanse steun. Hij ontmoette dit weekend in Hiroshima ook andere leiders van de G7 en landen die op uitnodiging bij de top zijn. Zo sprak hij met onder anderen de Indonesische president Joko Widodo, de Canadese premier Justin Trudeau, de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol.
Meer uit Buitenland
MONTREUIL (ANP/BLOOMBERG) - De Franse vakbondskoepel CGT heeft de regering een ultimatum gesteld. Komt de recent aangetreden premier Sébastien Lecornu niet aan hun eisen tegemoet op uiterlijk 24 september, dan roepen zij opnieuw op tot grootschalige stakingen. Donderdag gingen ook al honderdduizenden Fransen de straat op uit onvrede met de voorgenomen miljardenbezuinigingen.
30 minuten geledenEL-FASHER (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op een vluchtelingenkamp nabij de West-Soedanese stad el-Fasher zijn zeker 75 doden gevallen, melden hulpdiensten. De drone van rebellengroep Rapid Support Forces (RSF) raakte een moskee waar men bijeen was voor het ochtendgebed. De RSF heeft de aanval nog niet bevestigd. Communicatie met de buitenwereld is niet mogelijk vanuit de stad.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Amerikaanse Trump-gezinde journalist en nieuwslezeres Maria Bartiromo krijgt een Italiaans paspoort voor haar "speciale inspanningen" voor dat land. De uiterst rechtse regering van premier Giorgia Meloni heeft hiermee ingestemd tijdens de ministerraad.
1 uur geledenJERICHO (ANP/RTR/DPA) - Israël heeft de grensovergang tussen de Westelijke Jordaanoever en Jordanië gesloten. Bij die overgang, de enige tussen het door Israël bezette gebied en het buurland, werden donderdag twee Israëliërs doodgeschoten. Ook de vermoedelijke schutter, volgens Israël een Jordaniër die enkele maanden werkte als vrachtwagenchauffeur en noodhulp voor Gaza vervoerde, werd gedood. De overgang blijft voor onbepaalde tijd gesloten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt omgerekend 340 miljoen euro aan militaire hulp aan Taiwan tegen, meldt The Washington Post. Trump zoekt toenadering tot China, dat Taiwan als een afvallige provincie beschouwt, en hoopt op een top met president Xi Jinping binnenkort.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Presentatoren van Amerikaanse latenightprogramma's hebben gereageerd op het stoppen van Jimmy Kimmel Live! Onder anderen Stephen Colbert dreef in zijn programma de spot met leidinggevenden bij Disney, het moederbedrijf van ABC, omdat zij Kimmel van de buis haalden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi vindt dat Iran een "eerlijk en gebalanceerd" voorstel heeft gedaan om nieuwe sancties vanwege zijn kernprogramma te voorkomen. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties stemt deze vrijdag naar verwachting over die sancties omdat enkele leden er anders over denken.
3 uur geleden