Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden kondigt militair hulppakket voor Oekraïne aan

Biden kondigt militair hulppakket voor Oekraïne aan

HIROSHIMA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft in de marge van de G7-top in Japan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne aangekondigd. Dat gebeurde tijdens een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

Het steunpakket bestaat uit onder meer gepantserde wagens, artillerie en munitie. Biden vertelde ook dat zijn land alles doet wat mogelijk is om de Oekraïense verdediging te versterken. De nieuwssite Politico schreef eerder op basis van bronnen dat het pakket een waarde heeft van 375 miljoen dollar (346 miljoen euro).

Zelensky heeft zijn waardering uitgesproken voor de Amerikaanse steun. Hij ontmoette dit weekend in Hiroshima ook andere leiders van de G7 en landen die op uitnodiging bij de top zijn. Zo sprak hij met onder anderen de Indonesische president Joko Widodo, de Canadese premier Justin Trudeau, de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol.

Meer uit Buitenland

Exitpoll CBC: Liberale Partij wint parlementsverkiezingen Canada

OTTAWA (ANP) - De Liberale Partij wint de Canadese parlementsverkiezingen, meldt CBC News in een exitpoll. Het is volgens de Canadese zender nog niet duidelijk of de partij van premier Mark Carney ook een meerderheid in het 343 zetels tellende parlement zal krijgen. De exitpoll verscheen een kwartier nadat de laatste stembussen waren gesloten.

16 minuten geleden
Zelensky biedt Spanje hulp aan bij herstel stroomnet

KYIV/MADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft aangeboden om Spanje te helpen bij het herstellen van de elektriciteit na de grote stroomstoring maandag. Tientallen miljoenen inwoners van Spanje en Portugal kwamen maandag zonder stroom te zitten. "Door jaren van oorlog en Russische aanvallen op ons elektriciteitsnet hebben wij ervaring opgedaan met stroomuitval", schreef Zelensky maandagavond op X.

20 minuten geleden
Eerste stembussen Canada gesloten

OTTAWA (ANP) - In het oosten van Canada zijn de eerste stembussen gesloten. Om 20.30 uur lokale tijd gingen de stembureaus in de provincie Newfoundland en Labrador dicht. Het uitgestrekte Canada telt zes tijdzones, waardoor het naar verwachting nog enkele uren duurt voordat de eerste exitpolls van de parlementsverkiezingen verschijnen.

3 uur geleden
Treinstations Spanje blijven open voor gestrande reizigers

MADRID (ANP) - Dertig treinstations in Spanje houden hun deuren in de nacht van maandag op dinsdag open voor gestrande reizigers. Het gaat onder meer om stations in Madrid, Barcelona, Bilbao, Valencia, Sevilla, Córdoba, Zaragoza, Málaga en Pamplona, meldt het ministerie van Transport.

3 uur geleden
Amnesty: Trump-effect zorgt voor wereldwijde mensenrechtencrisis

BRUSSEL (ANP) - De eerste honderd dagen van Donald Trump als president van de Verenigde Staten hebben voor een wereldwijde mensenrechtencrisis gezorgd, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie spreekt in het jaarrapport van een "Trump-effect" en zegt dat zijn beleid miljarden mensen in gevaar brengt.

3 uur geleden
Steeds meer regio's in Spanje en Portugal krijgen stroom terug

MADRID (ANP) - Steeds meer regio's in Spanje en Portugal zijn weer aangesloten op het stroomnet. Netbeheerder Red Eléctrica meldde om middernacht dat ruim 60 procent van de Spaanse energievoorziening is hersteld. In Barcelona en Baskenland kwam de stroom in de loop van de middag alweer terug.

3 uur geleden
Storing door ontkoppeling Spaanse netwerk van dat van Frankrijk

MADRID (ANP/RTR) - De grote stroomstoring in Spanje en Portugal werd veroorzaakt door een ontkoppeling van het Spaanse stroomnetwerk van dat van Frankrijk. De operationele directeur van netbeheerder Red Eléctrica heeft dat gezegd, meldt de Spaanse krant La Vanguardia.

6 uur geleden