Biden kondigt militair hulppakket voor Oekraïne aan
HIROSHIMA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft in de marge van de G7-top in Japan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne aangekondigd. Dat gebeurde tijdens een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
Het steunpakket bestaat uit onder meer gepantserde wagens, artillerie en munitie. Biden vertelde ook dat zijn land alles doet wat mogelijk is om de Oekraïense verdediging te versterken. De nieuwssite Politico schreef eerder op basis van bronnen dat het pakket een waarde heeft van 375 miljoen dollar (346 miljoen euro).
Zelensky heeft zijn waardering uitgesproken voor de Amerikaanse steun. Hij ontmoette dit weekend in Hiroshima ook andere leiders van de G7 en landen die op uitnodiging bij de top zijn. Zo sprak hij met onder anderen de Indonesische president Joko Widodo, de Canadese premier Justin Trudeau, de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol.
Meer uit Buitenland
TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
51 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR/DPA) - De hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft gewaarschuwd voor een groot conflict als de Verenigde Staten zijn land aanvallen. "De Amerikanen moeten weten dat als ze een oorlog beginnen, het deze keer een regionale oorlog zal zijn", verklaarde hij volgens het Iraanse persbureau Tasnim.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - SpaceX heeft ingrepen gedaan om misbruik van Starlink-systemen voor satellietinternet door Rusland te voorkomen. Dat meldt topman Elon Musk op X. "Het lijkt erop dat de stappen die we hebben genomen om het ongeoorloofde gebruik van Starlink door Rusland te stoppen, hebben gewerkt. Laat het ons weten als er meer gedaan moet worden."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een vrouw claimt dat ze door Jeffrey Epstein naar het VK is gestuurd voor een ontmoeting met ex-prins Andrew Mountbatten-Windsor. De ontmoeting zou hebben plaatsgevonden in 2010 in het huis van Mountbatten-Windsor, de Royal Lodge, maakte haar advocaat bekend aan BBC News. De vrouw was destijds in de twintig.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft een belangrijke grensovergang tussen de Gazastrook en Egypte deels heropend. Dat melden de autoriteiten, maar er gelden nog wel beperkingen. Een veiligheidsbron zegt tegen de krant Haaretz dat er zondag nog "systeemchecks" plaatsvinden en er waarschijnlijk nog geen inwoners mogen oversteken.
2 uur geledenFORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.
3 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
7 uur geleden