Biden kondigt beperkingen aan op tech-investeringen VS in China
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft een uitvoerend bevel uitgevaardigd om bepaalde Amerikaanse investeringen op het gebied van high tech in China aan banden te leggen. De langverwachte regels, die naar verwachting volgend jaar worden ingevoerd, zijn gericht op sectoren als halfgeleiders en kunstmatige intelligentie. Zo hoopt Washington de toegang tot essentiële technologieën te beperken voor China.
"De waarde die we hechten aan open investeringen is een hoeksteen van ons economisch beleid en levert de Verenigde Staten substantiële voordelen op", zei Biden in een brief aan de leiders van het Congres waarin hij het uitvoerend bevel aankondigde. "Bepaalde Amerikaanse investeringen kunnen echter de ontwikkeling van gevoelige technologieën en producten versnellen en vergroten in landen die ze ontwikkelen om de Verenigde Staten en bondgenoten dwars te zitten."
Het programma is bedoeld om nieuwe private equity-, risicokapitaal- en joint venture-investeringen in geavanceerde halfgeleiders en sommige kwantuminformatietechnologieën in China te verbieden, zei het Amerikaanse ministerie van Financiën in een toelichtende verklaring. China zou Amerikaanse investeringen kunnen benutten om gevoelige technologieën te produceren die cruciaal zijn voor militaire modernisering, aldus het ministerie.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro weerlegt de Amerikaanse aantijgingen dat hij zou bijdragen aan de cocaïnehandel in zijn land. In een lang bericht op X somt Petro de verdiensten van zijn diensten op in het opsporen en in beslag nemen van drugstransporten. Ook noemt het Colombiaanse staatshoofd zijn eigen leiderschap "niet illegitiem". Hij wijst onder meer op een grote, recente cocaïnevangst.
52 minuten geledenNUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens Frederik Nielsen is woedend over de nieuwste dreigementen van Donald Trump om Groenland te annexeren. "Nu is het genoeg", schrijft hij op Facebook.
56 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.
2 uur geleden