Biden kondigt beperkingen aan op tech-investeringen VS in China
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft een uitvoerend bevel uitgevaardigd om bepaalde Amerikaanse investeringen op het gebied van high tech in China aan banden te leggen. De langverwachte regels, die naar verwachting volgend jaar worden ingevoerd, zijn gericht op sectoren als halfgeleiders en kunstmatige intelligentie. Zo hoopt Washington de toegang tot essentiële technologieën te beperken voor China.
"De waarde die we hechten aan open investeringen is een hoeksteen van ons economisch beleid en levert de Verenigde Staten substantiële voordelen op", zei Biden in een brief aan de leiders van het Congres waarin hij het uitvoerend bevel aankondigde. "Bepaalde Amerikaanse investeringen kunnen echter de ontwikkeling van gevoelige technologieën en producten versnellen en vergroten in landen die ze ontwikkelen om de Verenigde Staten en bondgenoten dwars te zitten."
Het programma is bedoeld om nieuwe private equity-, risicokapitaal- en joint venture-investeringen in geavanceerde halfgeleiders en sommige kwantuminformatietechnologieën in China te verbieden, zei het Amerikaanse ministerie van Financiën in een toelichtende verklaring. China zou Amerikaanse investeringen kunnen benutten om gevoelige technologieën te produceren die cruciaal zijn voor militaire modernisering, aldus het ministerie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse burgerrechtenactivist Jesse Jackson is op 84-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie. Jackson was een predikant, maar vooral bekend om zijn strijd voor gelijke rechten voor zwarte Amerikanen. Hij probeerde in 1984 en 1988 president van de Verenigde Staten te worden. Volgens zijn naasten overleed hij vredig, "omgeven door zijn familie".
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur Bill White moet dinsdag om 14.00 uur op het ministerie van Buitenlandse Zaken uitleg geven over zijn uithaal naar België. Het gaat om een bericht van White op X, waarin hij maandag schreef dat België antisemitisme veel beter moet aanpakken. Dat heeft in de Belgische regering tot zeer verontwaardigde reacties geleid.
16 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland in aanloop naar hervatting van het diplomatieke overleg over de oorlog weer een grote aanval heeft uitgevoerd. Daarbij zouden tientallen raketten en honderden drones zijn afgevuurd. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha reageerde verontwaardigd en verweet Rusland op X het vredesproces niet serieus te nemen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.
12 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
17 uur geleden