Biden kondigt beperkingen aan op tech-investeringen VS in China
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft een uitvoerend bevel uitgevaardigd om bepaalde Amerikaanse investeringen op het gebied van high tech in China aan banden te leggen. De langverwachte regels, die naar verwachting volgend jaar worden ingevoerd, zijn gericht op sectoren als halfgeleiders en kunstmatige intelligentie. Zo hoopt Washington de toegang tot essentiële technologieën te beperken voor China.
"De waarde die we hechten aan open investeringen is een hoeksteen van ons economisch beleid en levert de Verenigde Staten substantiële voordelen op", zei Biden in een brief aan de leiders van het Congres waarin hij het uitvoerend bevel aankondigde. "Bepaalde Amerikaanse investeringen kunnen echter de ontwikkeling van gevoelige technologieën en producten versnellen en vergroten in landen die ze ontwikkelen om de Verenigde Staten en bondgenoten dwars te zitten."
Het programma is bedoeld om nieuwe private equity-, risicokapitaal- en joint venture-investeringen in geavanceerde halfgeleiders en sommige kwantuminformatietechnologieën in China te verbieden, zei het Amerikaanse ministerie van Financiën in een toelichtende verklaring. China zou Amerikaanse investeringen kunnen benutten om gevoelige technologieën te produceren die cruciaal zijn voor militaire modernisering, aldus het ministerie.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte kijkt ernaar uit om samen te werken met het nieuwe bewind in Hongarije, dat een einde maakte aan zestien jaar Orbán. Rutte heeft zondagavond meteen met aankomend premier Péter Magyar gebeld, laat hij weten.
45 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Een centrum van het Rode Kruis in Libanon is maandag aangevallen, zegt de hulporganisatie. Het is niet duidelijk of daarbij hulpverleners gewond raakten. Het Internationale Comité van het Rode Kruis zegt in een reactie zich zorgen te maken over de aanvallen op hulpverleners. Zondag kwam een vrijwilliger van de organisatie om het leven door een aanval van een Israëlische drone.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar stuurt na zijn verkiezingsoverwinning aan op een aanpassing van de grondwet. Hij wil dat premiers in de toekomst maximaal twee ambtstermijnen kunnen krijgen. Magyar verklaarde dat op een persconferentie nadat hij met zijn Tisza-partij de nationalistische premier Viktor Orbán had verslagen na zestien jaar aan de macht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zeevaarders gewaarschuwd voor de aanstaande maritieme blokkade in het Midden-Oosten. Die geldt voor schepen uit alle landen en wordt om 16.00 uur Nederlandse tijd ingesteld in de Golf van Oman en de Arabische Zee, ten oosten van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is bezorgd dat gesprekken over veiligheid in het Midden-Oosten ontsporen door "de aanhoudende aanvallen op Libanon". Ze hamert erop dat de aanvallen op Libanon moeten stoppen. "Je kunt geen stabiliteit in het Midden-Oosten of de Golfregio hebben zolang Libanon in brand staat."
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.
3 uur geledenALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.
4 uur geleden