Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden kondigt beperkingen aan op tech-investeringen VS in China

Biden kondigt beperkingen aan op tech-investeringen VS in China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft een uitvoerend bevel uitgevaardigd om bepaalde Amerikaanse investeringen op het gebied van high tech in China aan banden te leggen. De langverwachte regels, die naar verwachting volgend jaar worden ingevoerd, zijn gericht op sectoren als halfgeleiders en kunstmatige intelligentie. Zo hoopt Washington de toegang tot essentiële technologieën te beperken voor China.

"De waarde die we hechten aan open investeringen is een hoeksteen van ons economisch beleid en levert de Verenigde Staten substantiële voordelen op", zei Biden in een brief aan de leiders van het Congres waarin hij het uitvoerend bevel aankondigde. "Bepaalde Amerikaanse investeringen kunnen echter de ontwikkeling van gevoelige technologieën en producten versnellen en vergroten in landen die ze ontwikkelen om de Verenigde Staten en bondgenoten dwars te zitten."

Het programma is bedoeld om nieuwe private equity-, risicokapitaal- en joint venture-investeringen in geavanceerde halfgeleiders en sommige kwantuminformatietechnologieën in China te verbieden, zei het Amerikaanse ministerie van Financiën in een toelichtende verklaring. China zou Amerikaanse investeringen kunnen benutten om gevoelige technologieën te produceren die cruciaal zijn voor militaire modernisering, aldus het ministerie.

Meer uit Buitenland

Trump: internationale vredesraad voor Gazastrook is gevormd

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.

1 uur geleden
Machado: heb Trump mijn Nobelprijs aangeboden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.

4 uur geleden
Venezuela: niet bang voor diplomatieke confrontatie met VS

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.

5 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado vol lof over ontmoeting met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.

6 uur geleden
VS blijven azen op Groenland ondanks Europese militairen

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.

7 uur geleden
Witte Huis: Iran schort 800 executies op onder druk van Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.

7 uur geleden
NY Times: Israël ontmoedigde Amerikaanse aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.

7 uur geleden