Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden komt weer met steunpakket van bijna 2 biljoen

Biden komt weer met steunpakket van bijna 2 biljoen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden wil 1800 miljard dollar (bijna 1500 miljard euro) uittrekken voor een nieuw economisch steunpakket voor burgers. Het geld gaat volgens het Witte Huis onder meer naar onderwijs, kinderopvang en belastingverlagingen voor gezinnen.

De president gaat zijn beleidsplannen in het parlement presenteren aan de vooravond van zijn honderdste dag als president. Het Witte Huis maakte voorafgaande aan die toespraak alvast het 'Plan voor Amerikaanse Gezinnen' bekend.

Het plan moet onder meer worden bekostigd door belastingontwijking door rijke Amerikanen en grote bedrijven steviger aan te pakken. De president wil de komende tien jaar 80 miljard dollar extra vrijmaken voor de belastingdienst. Die krijgt ook meer bevoegdheden. Dat kan de schatkist zo'n 700 miljard dollar opleveren, verwachten regeringsmedewerkers.

De Democraten loodsten vorige maand ook al een infrastructuurplan van 1900 miljard dollar door het parlement, waar de Democraten van Biden een flinterdunne meerderheid hebben. Dat Amerikaanse Reddingsplan kreeg geen steun van de Republikeinen, die het veel te duur vonden. Ook de ambitieuze klimaatplannen van de president vielen slecht bij de oppositie.

De 78-jarige Biden lijkt echter vastberaden te zijn te breken met het beleid van zijn voorganger Donald Trump. Hij begint donderdag met een reis door het land en gaat onder meer naar Georgia en Pennsylvania. Het Witte Huis spreekt over een campagne om "Amerika weer op het juiste spoor te zetten".

Meer uit Buitenland

Gedetineerde nog voortvluchtig na ontsnapping ziekenhuis België

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.

2 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk tijdelijk onder begeleiding uit cel

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.

3 uur geleden
Doden bij Israëlische aanval op Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.

3 uur geleden
Iran hekelt nachtelijke aanval op radarinstallaties

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".

5 uur geleden
Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

8 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

9 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

16 uur geleden