Biden komt weer met steunpakket van bijna 2 biljoen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden wil 1800 miljard dollar (bijna 1500 miljard euro) uittrekken voor een nieuw economisch steunpakket voor burgers. Het geld gaat volgens het Witte Huis onder meer naar onderwijs, kinderopvang en belastingverlagingen voor gezinnen.
De president gaat zijn beleidsplannen in het parlement presenteren aan de vooravond van zijn honderdste dag als president. Het Witte Huis maakte voorafgaande aan die toespraak alvast het 'Plan voor Amerikaanse Gezinnen' bekend.
Het plan moet onder meer worden bekostigd door belastingontwijking door rijke Amerikanen en grote bedrijven steviger aan te pakken. De president wil de komende tien jaar 80 miljard dollar extra vrijmaken voor de belastingdienst. Die krijgt ook meer bevoegdheden. Dat kan de schatkist zo'n 700 miljard dollar opleveren, verwachten regeringsmedewerkers.
De Democraten loodsten vorige maand ook al een infrastructuurplan van 1900 miljard dollar door het parlement, waar de Democraten van Biden een flinterdunne meerderheid hebben. Dat Amerikaanse Reddingsplan kreeg geen steun van de Republikeinen, die het veel te duur vonden. Ook de ambitieuze klimaatplannen van de president vielen slecht bij de oppositie.
De 78-jarige Biden lijkt echter vastberaden te zijn te breken met het beleid van zijn voorganger Donald Trump. Hij begint donderdag met een reis door het land en gaat onder meer naar Georgia en Pennsylvania. Het Witte Huis spreekt over een campagne om "Amerika weer op het juiste spoor te zetten".
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
12 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
13 uur geleden