Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden komt met nieuw militair steunpakket voor Oekraïne

Biden komt met nieuw militair steunpakket voor Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat donderdag een nieuw militair hulppakket voor Oekraïne aankondigen. Het nieuwe pakket zal onder meer luchtverdedigingssystemen bevatten, zei de nationale veiligheidsadviseur van het Witte Huis Jake Sullivan.

Biden zal de aankondiging doen tijdens een bezoek van zijn collega Volodymyr Zelensky uit Oekraïne. Het pakket moet Kyiv helpen in de aanloop naar de winter.

Maar het land zal het vooralsnog moeten stellen zonder ATACMS-raketten. De Amerikaanse president "heeft besloten dat hij geen ATACMS-raketten zal leveren, maar hij heeft de mogelijkheid in de toekomst niet uitgesloten", aldus Sullivan.

ATACMS-raketten hebben met 300 kilometer een groot bereik. Zelensky zei eerder deze week dat het een "teleurstelling" zou zijn als hij zonder toezegging van de raketten zou vertrekken.

Meer uit Buitenland

EU zonder hard klimaatdoel naar de klimaattop in Belém

BRUSSEL (ANP) - Het is de Europese Unie niet gelukt om een hard klimaatdoel voor 2035 af te spreken voorafgaand aan de klimaattop (COP30) in Belém in Brazilië. De top begint over een aantal dagen. De EU-lidstaten raakten het alleen eens over het verminderen van uitstoot ergens tussen de 66,3 en 72,5 procent in 2035. Dit stond eerder ook al in een intentieverklaring.

8 minuten geleden
Na lang overleg en afzwakkingen toch akkoord EU-klimaatdoel 2040

BRUSSEL (ANP) - Na lang onderhandelen hebben EU-klimaatministers woensdagochtend toch een akkoord bereikt over een klimaatdoel voor 2040. De EU-lidstaten hebben daarmee ingestemd met het voorstel van de Europese Commissie om de uitstoot van CO2 in 2040 met 90 procent te verminderen vergeleken met 1990. Wel is het akkoord op meerdere punten afgezwakt.

20 minuten geleden
Rusland roept Oekraïners in Pokrovsk op zich over te geven

POKROVSK (ANP/RTR) - Rusland heeft de Oekraïense militairen in het belegerde Pokrovsk en Koepjansk opgeroepen om zich over te geven. Volgens het Russische ministerie van Defensie is dat de enige manier waarop de troepen in de twee Oost-Oekraïense steden zichzelf kunnen redden.

44 minuten geleden
Noord-Korea lijkt klaar te zijn voor nieuwe kernproef

SEOUL (ANP) - Noord-Korea lijkt klaar te zijn om snel een nieuwe kernproef uit te voeren, meldt persbureau Yonhap op basis van de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst. De kernproef zou binnen korte tijd kunnen worden gerealiseerd, mocht leider Kim Jong-un dit besluiten. Het zou de zevende kernproef van het land zijn, de laatste was in 2017.

48 minuten geleden
Duitsland verbiedt islamistische groep die opriep tot kalifaat

BERLIJN (ANP) - Duitsland verbiedt de islamistische organisatie Muslim Interaktiv. Die heeft regelmatig opgeroepen tot de stichting van een kalifaat in Duitsland en volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat de groep in tegen de constitutionele orde. Bovendien ontkent Interaktiv het bestaan van de staat Israël.

1 uur geleden
Mamdani na verkiezingswinst: New York is licht in duisternis

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zohran Mamdani heeft zich in zijn overwinningsspeech na de burgemeestersverkiezing in New York direct tot president Donald Trump gericht. De 34-jarige Democraat benadrukte in de toespraak dat New York een stad van immigranten is. "En als je het op een van ons gemunt hebt, moet je langs ons allemaal."

2 uur geleden
Shutdown Verenigde Staten nu langste ooit

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten is de overheidssluiting ('shutdown') de 36ste dag ingegaan, en daarmee is het de langste sluiting van het gros van de federale diensten in het land ooit.

3 uur geleden