'Biden kiest rechter Merrick Garland als justitieminister'
WASHINGTON (ANP) - Aanstaand president Joe Biden heeft rechter Merrick Garland uitgekozen als minister van Justitie. Dat melden nieuwssite Politico en persbureau Reuters op basis van bronnen.
De 68-jarige Garland is sinds 1997 rechter. Daarvoor was hij tijdens het presidentschap van Bill Clinton onder meer federaal openbaar aanklager in Washington. President Barack Obama droeg Garland in 2016 voor om zitting te nemen in het Hooggerechtshof, maar de Republikeinse meerderheid in de Senaat ging daar niet mee akkoord.
Garland krijgt in zijn nieuwe baan mogelijk te maken met zaken die worden aangedragen tegen Donald Trump als Biden over twee weken het presidentschap overneemt.
De post van justitieminister wordt momenteel waargenomen door Jeff Rosen, die het stokje na Kerstmis overnam van Bill Barr. Die loyale bondgenoot van Trump stapte op nadat hij had erkend geen bewijs te zien voor de verkiezingsfraude waar Trump nog altijd over klaagt.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
1 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
7 uur geleden