'Biden kiest rechter Merrick Garland als justitieminister'
WASHINGTON (ANP) - Aanstaand president Joe Biden heeft rechter Merrick Garland uitgekozen als minister van Justitie. Dat melden nieuwssite Politico en persbureau Reuters op basis van bronnen.
De 68-jarige Garland is sinds 1997 rechter. Daarvoor was hij tijdens het presidentschap van Bill Clinton onder meer federaal openbaar aanklager in Washington. President Barack Obama droeg Garland in 2016 voor om zitting te nemen in het Hooggerechtshof, maar de Republikeinse meerderheid in de Senaat ging daar niet mee akkoord.
Garland krijgt in zijn nieuwe baan mogelijk te maken met zaken die worden aangedragen tegen Donald Trump als Biden over twee weken het presidentschap overneemt.
De post van justitieminister wordt momenteel waargenomen door Jeff Rosen, die het stokje na Kerstmis overnam van Bill Barr. Die loyale bondgenoot van Trump stapte op nadat hij had erkend geen bewijs te zien voor de verkiezingsfraude waar Trump nog altijd over klaagt.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
10 uur geleden