'Biden kiest rechter Merrick Garland als justitieminister'
WASHINGTON (ANP) - Aanstaand president Joe Biden heeft rechter Merrick Garland uitgekozen als minister van Justitie. Dat melden nieuwssite Politico en persbureau Reuters op basis van bronnen.
De 68-jarige Garland is sinds 1997 rechter. Daarvoor was hij tijdens het presidentschap van Bill Clinton onder meer federaal openbaar aanklager in Washington. President Barack Obama droeg Garland in 2016 voor om zitting te nemen in het Hooggerechtshof, maar de Republikeinse meerderheid in de Senaat ging daar niet mee akkoord.
Garland krijgt in zijn nieuwe baan mogelijk te maken met zaken die worden aangedragen tegen Donald Trump als Biden over twee weken het presidentschap overneemt.
De post van justitieminister wordt momenteel waargenomen door Jeff Rosen, die het stokje na Kerstmis overnam van Bill Barr. Die loyale bondgenoot van Trump stapte op nadat hij had erkend geen bewijs te zien voor de verkiezingsfraude waar Trump nog altijd over klaagt.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
6 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
6 uur geleden