Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden kiest luchtmachtchef als nieuwe Amerikaanse topgeneraal

Biden kiest luchtmachtchef als nieuwe Amerikaanse topgeneraal

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Joe Biden heeft de chef van de Amerikaanse luchtmacht, generaal Charles Brown, uitgekozen om de hoogste Amerikaanse militaire officier te worden. Brown moet de met pensioen gaande generaal Mark Milley opvolgen.

Biden kondigt de benoeming donderdag officieel aan, melden twee regeringsfunctionarissen. Brown, een voormalige gevechtspiloot, zou zijn uitverkiezing mede danken aan zijn jarenlange ervaring in de Stille Oceaan, waar de spanningen tussen de Verenigde Staten en China de laatste jaren oplopen.

Browns benoeming moet nog wel bevestigd worden door de Amerikaanse senaat. Wanneer dit gebeurt, is onduidelijk. De Republikeinse senator Tommy Tuberville blokkeert al sinds februari militaire nominaties, omdat hij vindt dat het Pentagon de reiskosten voor abortussen van militairen niet zou moeten dekken.

Als zijn benoeming wordt bekrachtigd, wordt Brown de tweede zwarte voorzitter van de generale staf, na Colin Powell (1989-1993). Ook de huidige Amerikaanse minister van Defensie, Lloyd Austin, is een zwarte man.

Brown staat bekend als een introverte man, in tegenstelling tot zijn uitgesproken voorganger Mark Milley. Zo liet Milley zich in 2021 kritisch uit over de Amerikaans terugtrekking uit Afhanistan. Ook heeft hij meermaals opgeroepen tot vredesonderhandelingen met Rusland over de oorlog in Oekraïne, op momenten dat zowel Biden als buitenlandminister Antony Blinken zich daartegen uitsprak.

Meer uit Buitenland

NAVO-chef Rutte bezoekt Trump volgende week

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Astronauten begonnen aan eerste reis naar maan sinds 1972

CAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.

1 uur geleden
VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

4 uur geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

4 uur geleden
Iraanse president schrijft brief aan Amerikaanse bevolking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.

5 uur geleden
FT: Trump dreigt zonder coalitie geen wapens aan Kyiv te leveren

LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.

5 uur geleden
Amerikaan gearresteerd om doodsbedreigingen aan Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.

5 uur geleden