Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden kiest luchtmachtchef als nieuwe Amerikaanse topgeneraal

Biden kiest luchtmachtchef als nieuwe Amerikaanse topgeneraal

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Joe Biden heeft de chef van de Amerikaanse luchtmacht, generaal Charles Brown, uitgekozen om de hoogste Amerikaanse militaire officier te worden. Brown moet de met pensioen gaande generaal Mark Milley opvolgen.

Biden kondigt de benoeming donderdag officieel aan, melden twee regeringsfunctionarissen. Brown, een voormalige gevechtspiloot, zou zijn uitverkiezing mede danken aan zijn jarenlange ervaring in de Stille Oceaan, waar de spanningen tussen de Verenigde Staten en China de laatste jaren oplopen.

Browns benoeming moet nog wel bevestigd worden door de Amerikaanse senaat. Wanneer dit gebeurt, is onduidelijk. De Republikeinse senator Tommy Tuberville blokkeert al sinds februari militaire nominaties, omdat hij vindt dat het Pentagon de reiskosten voor abortussen van militairen niet zou moeten dekken.

Als zijn benoeming wordt bekrachtigd, wordt Brown de tweede zwarte voorzitter van de generale staf, na Colin Powell (1989-1993). Ook de huidige Amerikaanse minister van Defensie, Lloyd Austin, is een zwarte man.

Brown staat bekend als een introverte man, in tegenstelling tot zijn uitgesproken voorganger Mark Milley. Zo liet Milley zich in 2021 kritisch uit over de Amerikaans terugtrekking uit Afhanistan. Ook heeft hij meermaals opgeroepen tot vredesonderhandelingen met Rusland over de oorlog in Oekraïne, op momenten dat zowel Biden als buitenlandminister Antony Blinken zich daartegen uitsprak.

Meer uit Buitenland

Trump noemt Iraans vredesvoorstel volkomen onacceptabel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.

1 uur geleden
Iraans voorstel aan VS eist einde oorlog en opheffing sancties

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.

1 uur geleden
Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

4 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

8 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

10 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

10 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

12 uur geleden