Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden keldert in de peilingen volgens gelekt memo Democraten

Biden keldert in de peilingen volgens gelekt memo Democraten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Joe Bidens kansen bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen in november zijn gekelderd, aldus Bloomberg, dat zich baseert op de nieuwssite Puck. Biden loopt ook voor het eerst achter op vicepresident Kamala Harris. Ook de Democraten Pete Buttigieg, minister van Transport, Gretchen Whitmer, gouverneur van Michigan, en Gavin Newsom, gouverneur van Californië, scoren beter dan Biden.

De informatie komt uit een gelekt memo waar Puck de hand op wist te leggen, van een politiek comité van de Democraten dat fondsen werft voor Bidens campagne. Volgens het memo zijn er steeds meer zorgen over Bidens leeftijd en zijn de Democraten steeds meer verdeeld over de vraag of hij moet worden vervangen.

Over Bidens herverkiezing ontstonden twijfels na het slecht verlopen debat vorige week met zijn belangrijkste tegenstander, voormalig president Donald Trump. Tot nu toe wil de president niet van wijken weten. Hij maakt plannen om Democratische gouverneurs en parlementariërs te ontmoeten en wil staten bezoeken waar de strijd met Trump het moeilijkst is. Ook is hij geïnterviewd door de televisiezender ABC News. Vrijdag worden fragmenten van het interview uitgezonden en zondag zendt ABC News een langere versie uit.

Volgens persbureau AFP is vervanging van Biden als kandidaat onwaarschijnlijk, maar gaan er wel geruchten over mogelijke andere kandidaten. AFP somt enkele van hen op, waaronder Harris, Buttigieg, Whitmer en Newsom. Ook de gouverneur van Pennsylvania, Josh Shapiro, behoort volgens AFP tot de mogelijkheden.

Meer uit Buitenland

Ministerie: Iran komt later met reactie op voorgesteld vredesplan

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

6 minuten geleden
Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

1 uur geleden
Bron: Iran wil Straat van Hormuz bij bestand nog niet openen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.

2 uur geleden
Pakistan presenteert plan voor bestand aan Iran en VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.

3 uur geleden
Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

4 uur geleden
Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

4 uur geleden
President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

7 uur geleden