Biden: Israël waarschijnlijk niet achter explosie ziekenhuis
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden zegt dat Israël waarschijnlijk niet achter de explosie bij een ziekenhuis in Gaza zit. Biden wijst naar "het andere team" als de schuldige, waarmee hij doelt op militante Palestijnse organisaties als Hamas en Islamitische Jihad.
Wel drong Biden er bij de Israëlische premier Benjamin Netanyahu op aan om te verzekeren dat levensreddende hulp de Palestijnen kan bereiken. "We moeten niet vergeten dat Hamas niet voor alle Palestijnen spreekt en hen alleen maar lijden heeft gebracht", aldus de president.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met de premier van Israël Benjamin Netanyahu gesproken over onder meer het Iraanse nucleaire programma, de toestand in de Gazastrook en over Syrië. Het Kremlin heeft het telefonische gesprek naar buiten gebracht.
3 uur geledenBELÉM (ANP/DPA/AFP) - In Belém zijn duizenden demonstranten de straat opgegaan om hun zorgen te uiten over klimaatverandering. De Braziliaanse stad is dit jaar gastheer van de COP30, de jaarlijkse klimaattop van de Verenigde Naties. Om die reden zijn duizenden mensen op dit moment in Belém, waar de COP30 de tweede week ingaat. Zo'n tweehonderd landen zijn aanwezig om te bespreken hoe klimaatverandering wereldwijd het best kan worden aangepakt.
9 uur geledenALBUFEIRA (ANP) - In de ook bij Nederlanders geliefde kustplaats Albufeira in de Portugese Algarve is minstens een dode gevallen en zijn enkele tientallen mensen gewond geraakt door uiterst slecht weer met rukwinden. De dode is een 85-jarige Britse, meldt de Portugese nieuwssite Publico.
9 uur geledenDOHA (ANP/RTR/AFP) - Congo en rebellengroep M23 hebben in Doha een conceptovereenkomst getekend voor een staakt-het-vuren in Oost-Congo. Tijdens een ceremonie in de Qatarese hoofdstad tekenden afgevaardigden van beide partijen het document. Qatar werpt zich al geruime tijd op als bemiddelaar in het conflict in Congo.
11 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Het Vaticaan geeft 62 historische objecten terug aan inheemse Canadese volkeren. De Katholieke Kerk noemt de stap een concreet teken van dialoog, respect en broederschap.
11 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - Door een bombardement in het noordoosten van Colombia zijn zeker negen guerillastrijders omgekomen. Dat meldt persbureau AFP op basis van bronnen binnen het ministerie van Defensie van dat land. Arauca, de regio waar de regering van president Gustavo Petro het bombardement uitvoerde, grenst aan Venezuela en staat bekend om de drugscriminelen die er actief zijn.
13 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - In Thailand zijn twee mannen gearresteerd op verdenking van lidmaatschap van een internationaal smokkelnetwerk. De twee werden staande gehouden nabij de Cambodjaanse grens met 81 makaken in hun voertuig. Ook werden drugs bij hen aangetroffen. Tijdens hun verhoor bekenden ze de dieren van Thailand naar Cambodja te smokkelen.
14 uur geleden