Biden: Israël akkoord met humanitaire hulp via Egypte naar Gaza
TEL AVIV (ANP) - Israël is akkoord met de levering van humanitaire hulp via Egypte naar de Gazastrook, zei de Amerikaanse president Joe Biden tijdens zijn bezoek aan Israël. Egypte zei eerder dat zijn enige grensovergang met Gaza niet kan worden gebruikt door onder meer Israëlische bombardementen op Gaza.
De Amerikaanse regering werkt volgens Biden nauw samen met die van Egypte. De Verenigde Staten, de Verenigde Naties en andere partners in de regio zullen ervoor zorgen dat vrachtwagens met humanitaire hulpgoederen "zo snel mogelijk" richting de grens gaan, zei de president tijdens een persconferentie.
De Gazastrook grenst aan Israël en Egypte. De grenspost Rafah is de enige die niet onder controle staat van Israël. Dat land houdt zijn grenzen met de Gazastrook gesloten sinds Hamas bijna twee geleden vanuit dit gebied een grote aanval op Israël begon. Ook voert Israël sindsdien massale luchtaanvallen uit op Gaza.
Biden zei verder dat de VS 100 miljoen dollar (circa 95 miljoen euro) zullen uitgeven aan humanitaire hulp voor burgers in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever. Hij benadrukte dat Hamas niet het Palestijnse volk vertegenwoordigt. De Amerikaanse president sprak daarnaast ook steun uit aan partner Israël en zei het Amerikaanse parlement te zullen vragen een steunpakket voor Israël goed te keuren.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.
1 uur geledenEL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.
1 uur geledenLA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.
2 uur geledenSIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Een Taiwanees scheepvaartbedrijf heeft bevestigd dat een containerschip in de Straat van Hormuz is geraakt door een "onbekend object". Het gaat goed met de bemanning, de lading en het schip zelf, stelt containerrederij Evergreen Marine Corp.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In de EU zijn ruim 700 criminele netwerken actief, meldt EU-politiedienst Europol. De criminele netwerken houden zich bezig met drugssmokkel, cybercriminaliteit, mensensmokkel, fraude en witwassen. Naar schatting zijn zo'n 400.000 mensen actief binnen die netwerken uit 118 verschillende landen.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.
5 uur geleden