
Biden in Zuid-Korea om economie en Noord-Korea te bespreken
SEOUL (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden is aangekomen in Zuid-Korea voor een meerdaags bezoek. Hij wil de economische en politieke banden tussen beide landen aanhalen. Ook spreekt Biden met zijn ambtgenoot over de dreiging uit Noord-Korea en de situatie in Oekraïne.
De nieuwe president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, ontvangt de Amerikanen met open armen en is een voorstander van meer economische samenwerking. Zondag vliegt Biden door naar Japan om hier ook met premier Kishida Fumio over te bespreken. De Verenigde Staten willen met deze landen een economisch blok vormen tegen de macht van China in Oost-Azië.
Noord-Korea heeft de afgelopen maanden het aantal testen met ballistische raketten flink opgeschroefd. Het land, dat op het moment ook met een grote corona-uitbraak kampt, voerde vorige week al de zestiende test van het jaar uit. De Verenigde Staten vrezen dat president Kim Jong-un ook een test zal doen terwijl Biden in de regio is. Het zou zelfs kunnen gaan om een test met kernwapens, de eerste sinds 2017.
Yoon denkt dat provocaties van Noord-Korea de samenwerking met de VS en Japan zullen versterken. De conservatieve leider heeft bij zijn aanstelling deze maand aangekondigd zich harder op te stellen tegen Noord-Korea dan zijn voorganger en wil een "complete denuclearisatie" van het buurland.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft Zuid-Korea ervan beschuldigd waarschuwingsschoten te hebben afgevuurd op Zuid-Koreaanse soldaten in de buurt van de grens. Het land waarschuwt dat de spanningen hierdoor kunnen oplopen tot een "onbeheersbaar" niveau. Seoul heeft nog niet op de beschuldigingen gereageerd.
56 minuten geledenN i e u w bericht, informatie over aantal slachtoffers in eerste alinea.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Salvadoraan die in maart ten onrechte uit de Verenigde Staten werd gezet en in juni weer mocht terugkeren, is in afwachting van zijn proces vrijgelaten. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder The Washington Post.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/DPA) - De militaire hoofdaanklager van de Democratische Republiek Congo heeft vrijdag formeel aan een militaire rechtbank laten weten dat hij de doodstraf eist tegen voormalig president Joseph Kabila voor oorlogsmisdaden, waaronder moord, verkrachting en marteling.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ghislaine Maxwell, een medewerker en oud-vriendin van de Amerikaanse financier en zedendelinquent Jeffrey Epstein, vertelde vorige maand in een interview met het ministerie van Justitie dat ze president Donald Trump nooit in een "ongepaste setting" had gezien. Dat blijkt uit een vrijdag vrijgegeven transcriptie van het interview.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de overheid na Washington ook ingrijpt in Chicago en New York. Volgens hem moet de criminaliteit daar aangepakt worden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat burgemeester Muriel Bowser van Washington "haar zaken op orde moet krijgen", anders zal ze "niet lang burgemeester zijn".
7 uur geleden