Biden in tv-interview: ik was ziek tijdens debat
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft in zijn eerste televisie-interview na zijn zwakke optreden tijdens het debat met Donald Trump op 27 juni aangegeven dat hij ziek was tijdens dat debat. "Ik voelde me vreselijk", zei Biden in gesprek met zender ABC. Hij noemde het "een slechte episode" en suggereerde daarmee dat het een eenmalig incident zou zijn geweest.
Biden legde uit dat hij tijdens het debat uitgeput was als gevolg van een zware verkoudheid en een hardnekkige jetlag.
Sinds het debat wordt volop gediscussieerd over de vraag of Biden zijn kandidatuur voor herverkiezing niet in zou moeten trekken. Zelf zegt hij echter van geen wijken te willen weten. "Ik doe mee en ga opnieuw winnen", verklaarde hij vrijdag eerder op de dag al tijdens een campagnebijeenkomst in Madison, een stad in de staat Wisconsin.
Biden benadrukte daar dat hij door het Amerikaanse volk is verkozen tot president en dat hij ook opnieuw democratisch is verkozen tot presidentskandidaat van de Democratische Partij. "Ik sta niet toe dat één debat van negentig minuten drieënhalf jaar werk uitwist. Ik blijf in de race en ik zal Donald Trump verslaan."
Toch lijkt zijn populariteit door het debat te zijn gedaald. In een peiling van de krant The Wall Street Journal gaf vrijdag nog maar 86 procent van de Democratische kiezers aan op Biden te zullen stemmen. Dat was in februari nog 93 procent. Bovendien meldde NBC News dat Hakeem Jeffries, de leider van de Democratische minderheidsfractie in het Huis van Afgevaardigden, zondag een overleg organiseert met verschillende commissies binnen de Democratische partij over de kandidatuur van Biden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
2 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
8 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
10 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
10 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
12 uur geleden