Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden in toespraak: Poetin had ongelijk, we waren er klaar voor

Biden in toespraak: Poetin had ongelijk, we waren er klaar voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden zal dinsdagavond (lokale tijd) zijn eerste State of the Union houden. In deze 'troonrede' voor leden van het Congres zet het staatshoofd de belangrijkste plannen uiteen. Volgens vooraf verspreide fragmenten van de toespraak zal Biden over de Russische invasie in Oekraïne onder meer zeggen: "Poetin had ongelijk. We waren er klaar voor."

De State of the Union begint woensdag om 03:00 uur Nederlandse tijd. Biden zal naar verwachting zeggen dat "Amerikaanse diplomatie ertoe doet" en dat de Russische president Vladimir Poetin een ernstige misrekening heeft gemaakt bij het binnenvallen van Oekraïne. De president zal ook beloven de inflatie te bestrijden en het begrotingstekort te verlagen, dat mede door extra uitgaven wegens de coronapandemie in de afgelopen twee jaar flink is gegroeid.

In navolging van zijn eerdere opmerkingen over de invasie, zal Biden de oorlog in Oekraïne omschrijven als "met voorbedachten rade en niet uitgelokt". Poetin "verwierp pogingen tot diplomatie", zal hij zeggen. En, opnieuw over Poetin: "Hij dacht dat het Westen en de NAVO niet zouden reageren. En hij dacht dat hij ons hier thuis kon verdelen. Poetin had ongelijk. We waren er klaar voor."

Over zijn plan om inflatie te bestrijden wordt verwacht dat Biden zal zeggen dat het "uw kosten verlaagt, niet uw lonen". Die kostenverlaging wil hij onder meer bewerkstelligen door meer in eigen land te produceren: "Ik noem het een beter Amerika bouwen. Mijn plan om de inflatie te bestrijden, zal uw kosten verlagen en het tekort verkleinen."

Meer uit Buitenland

Meer arrestaties na plaatsing explosief bij bank in Parijs

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse autoriteiten hebben nog twee arrestaties verricht na een kennelijke poging om een aanslag te plegen bij de Bank of America in Parijs. Ook is de detentie verlengd van de minderjarige verdachte die zaterdag was opgepakt, melden aanklagers.

56 minuten geleden
Politie Israël verhindert opdragen mis door patriarch Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.

1 uur geleden
Parlementsvoorzitter Iran beschuldigt VS van plannen grondaanval

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.

2 uur geleden
Auto rijdt in op voetgangers in Britse stad Derby

DERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.

2 uur geleden
Weer brand in belangrijke Russische haven na aanval

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.

3 uur geleden
Syrië meldt nieuwe drone-aanval vanuit Irak

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.

4 uur geleden
Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

9 uur geleden