Biden in Kiev: 'VS steunen Oekraïne zolang het nodig is'
KIEV (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft tijdens zijn verrassingsbezoek aan de Oekraïense hoofdstad Kiev aangekondigd dat de Verenigde Staten Oekraïne steunen "zolang het nodig is". Het is de eerste keer dat Biden het land bezoekt sinds de Russische inval van bijna een jaar geleden.
Hij zei dat er later deze week een nieuw Amerikaanse hulppakket ter waarde van 500 miljoen dollar wordt aangekondigd. Voorts kan Oekraïne rekenen op nieuwe wapenleveranties waaronder munitie en radarsystemen om luchtaanvallen te detecteren. Met de Oekraïense president Volodimir Zelenski besprak Biden ook de levering van langeafstandsraketten.
Het Witte Huis had eerder gemeld dat Biden deze week naar Polen zou gaan, waar hij dinsdag ambtgenoot Andrzej Duda spreekt. Aanvankelijk ontkende het plannen voor een bezoek aan Oekraïne en een ontmoeting met Zelenski. Volgens Amerikaanse media is Biden vanuit Polen per trein naar Kiev gereisd.
Belangrijke bondgenoten
Het onaangekondigde bezoek werd als eerst opgemerkt door bewoners van de stad, waar wegen en pleinen werden afgesloten en een lang konvooi auto's bij de Amerikaanse ambassade reed. Er was ook sprake dat "een van de belangrijkste bondgenoten" het land zou bezoeken. Het luchtalarm in Kiev ging af tijdens Bidens bezoek, maar er zijn geen meldingen van Russische luchtaanvallen.
In mei vorig jaar bracht Bidens echtgenote Jill een verrassingsbezoek aan een Oekraïense grensplaats bij de grens met Slowakije. Eind december bracht Zelenski een bezoek aan Biden in Washington. Dat was toen de eerste keer dat de Oekraïense president zijn land verliet sinds de start van de oorlog.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.
52 minuten geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
9 uur geleden