Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden in Kiev: 'VS steunen Oekraïne zolang het nodig is'

Biden in Kiev: 'VS steunen Oekraïne zolang het nodig is'

KIEV (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft tijdens zijn verrassingsbezoek aan de Oekraïense hoofdstad Kiev aangekondigd dat de Verenigde Staten Oekraïne steunen "zolang het nodig is". Het is de eerste keer dat Biden het land bezoekt sinds de Russische inval van bijna een jaar geleden.

Hij zei dat er later deze week een nieuw Amerikaanse hulppakket ter waarde van 500 miljoen dollar wordt aangekondigd. Voorts kan Oekraïne rekenen op nieuwe wapenleveranties waaronder munitie en radarsystemen om luchtaanvallen te detecteren. Met de Oekraïense president Volodimir Zelenski besprak Biden ook de levering van langeafstandsraketten.

Het Witte Huis had eerder gemeld dat Biden deze week naar Polen zou gaan, waar hij dinsdag ambtgenoot Andrzej Duda spreekt. Aanvankelijk ontkende het plannen voor een bezoek aan Oekraïne en een ontmoeting met Zelenski. Volgens Amerikaanse media is Biden vanuit Polen per trein naar Kiev gereisd.

Belangrijke bondgenoten

Het onaangekondigde bezoek werd als eerst opgemerkt door bewoners van de stad, waar wegen en pleinen werden afgesloten en een lang konvooi auto's bij de Amerikaanse ambassade reed. Er was ook sprake dat "een van de belangrijkste bondgenoten" het land zou bezoeken. Het luchtalarm in Kiev ging af tijdens Bidens bezoek, maar er zijn geen meldingen van Russische luchtaanvallen.

In mei vorig jaar bracht Bidens echtgenote Jill een verrassingsbezoek aan een Oekraïense grensplaats bij de grens met Slowakije. Eind december bracht Zelenski een bezoek aan Biden in Washington. Dat was toen de eerste keer dat de Oekraïense president zijn land verliet sinds de start van de oorlog.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en 31 mensen verwond, meldt de gouverneur. Het Oekraïense staatsgasbedrijf Naftogaz meldt dat bij aanvallen op gasinstallaties in Poltava en Charkiv vijf doden zijn gevallen.

36 minuten geleden
Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

2 uur geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

4 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

4 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

5 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

5 uur geleden
Amnesty: massale mensenrechtenschendingen door Congolese rebellen

KINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.

5 uur geleden