Biden: ik uitte mijn morele verontwaardiging over Poetin
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden zegt geen beleidswijziging van de VS te hebben aangekondigd toen hij zaterdag stelde dat de Russische president Vladimir Poetin "niet aan de macht kan blijven". Hij zou hiermee alleen zijn eigen woede hebben geuit over de Russische inval in Oekraïne en is niet van plan zijn woorden terug te nemen.
"Ik uitte mijn verontwaardiging, hij mag niet aan de macht blijven, zoals slechte mensen geen slechte dingen mogen blijven doen", zei Biden maandag in het Witte Huis. "Maar het betekent niet dat we een fundamenteel beleid hebben om iets te doen om Poetin op welke manier dan ook af te zetten. Ik was toen niet bezig, en ben dat nu ook niet, met het formuleren van een beleidswijziging", zei hij. "Ik uitte de verontwaardiging die ik voel."
Het Kremlin liet eerder maandag weten de gewraakte uitlatingen van Biden "zeker alarmerend" te vinden en zijn verklaringen op de voet te blijven volgen. Biden stelt dat het hem niet kan schelen wat Poetin van zijn opmerkingen vindt. "Hij gaat toch doen wat hij wil doen".
Biden ontkende zondag al dat hij met zijn opmerkingen een dag eerder in Polen had opgeroepen tot een ander regime in Rusland. Het Witte Huis probeerde eerder al duidelijk te maken dat Biden alleen wilde zeggen dat de Russische leider geen macht zou moeten krijgen over zijn buurlanden. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Franse president Emmanuel Macron hebben zich in soortgelijke zin uitgelaten.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.
13 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.
1 uur geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.
2 uur geledenGAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
13 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
15 uur geleden