
Biden hoopt op staakt-het-vuren in Gaza als ramadan begint
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden hoopt op een staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas tegen de tijd dat de vastenmaand ramadan begint. "We werken er echt hard aan. We zijn er nog niet", zei hij vrijdag tegen verslaggevers toen hij het Witte Huis verliet. Afhankelijk van de islamitische maankalender begint de ramadan op 10 of 11 maart.
Biden heeft ook aangekondigd dat de Verenigde Staten spoedig beginnen met het leveren van hulpgoederen aan Gaza vanuit de lucht, nadat een dag eerder tientallen Palestijnen werden gedood toen een grote menigte in Gaza afkwam op een konvooi met hulpgoederen.
Biden zei dat het incident de gesprekken zou kunnen bemoeilijken, maar hij wilde vrijdag geen commentaar geven op wat een akkoord in de weg stond. "Ik ga dat niet vertellen, want dat zal dan gebruikt worden bij de onderhandelingen", voegde hij eraan toe.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas roept alle betrokken partijen op terug te gaan naar de onderhandelingstafel om verdere escalatie te voorkomen, schrijft ze op X na de aanval van de Verenigde Staten op Irans nucleaire installaties. Ze herhaalt dat "Iran geen kernwapens mag ontwikkelen, aangezien dit een bedreiging zou zijn voor internationale veiligheid".
14 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië roept de internationale gemeenschap op om zich "dubbel zo hard" in te spannen om een politieke oplossing te vinden voor de crisis in Iran. Het land volgt de situatie met "grote bezorgdheid", staat in een verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
46 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische hulpdiensten hebben melding gemaakt van zeker zestien gewonden na nieuwe Iraanse raketaanvallen. De meeste slachtoffers raakten lichtgewond, bericht nieuwssite Times of Israel.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De NAVO "volgt natuurlijk nauwlettend" wat er in en rond Iran gebeurt nu de Verenigde Staten dat land hebben aangevallen, zegt een bron bij de alliantie. In buurland Irak zijn NAVO-troepen gelegerd, tot voor kort Nederlandse. Die hebben door de vijandelijkheden van de afgelopen weken het land nog niet kunnen verlaten.
58 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een nieuwe reeks aanvallen uit te voeren op Iran. Het zou gaan om aanvallen op militaire doelen in het westen van het land, waaronder raketlanceerinstallaties en manschappen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft opnieuw een raketaanval uitgevoerd op Israël. Het heeft daarbij twintig tot dertig raketten afgevuurd, bericht nieuwssite Times of Israel nadat de Verenigde Staten Iraanse nucleaire installaties hadden aangevallen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraans Atoomagentschap gaat door met zijn nucleaire activiteiten ondanks de Amerikaanse aanvallen op de belangrijkste installaties. Dat zei het agentschap zondag.
2 uur geleden