Biden hoopt dat Netanyahu afziet van juridische hervormingen
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden zegt te hopen dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu afziet van de voorgenomen juridische hervormingen die tot protesten in Israël en een politieke crisis binnen zijn regering hebben geleid. "Zoals meerdere bondgenoten van Israël maak ik me grote zorgen", zei Biden. "Ze kunnen niet doorgaan op deze weg, en dat heb ik min of meer duidelijk gemaakt.' Na enig aandringen door journalisten zei Biden: 'Ik hoop dat hij (Netanyahu) ervan afziet."
Biden zei ook te hopen dat Netanyahu zal proberen "een echt compromis" uit te werken met volksvertegenwoordigers van alle partijen. "Maar dat valt nog te bezien", aldus de president, die ook aangaf dat hij niet overweegt de Israëlische premier uit te nodigen in het Witte Huis - "In ieder geval niet op korte termijn."
Netanyahu stelde maandag het voorgestelde maatregelenpakket over het rechtssysteem, dat volgens critici de gerechtelijke macht gevaarlijk zou verzwakken, uit na massale protesten en een algemene staking. Hij zei daartoe te hebben besloten om "ruimte voor dialoog" te maken.
In Israël zijn al de eerste pogingen ondernomen om tot een compromis te komen over de hervormingen. De coalitie van uiterst rechtse en religieuze partijen van Netanyahu ontmoette dinsdagavond de oppositie voor een eerste onderhandelingsronde. President Isaac Herzog had delegaties van de regeringspartijen en de twee grootste oppositiepartijen bijeengebracht, die na ongeveer anderhalf uur "in een goed sfeer" uiteengingen, aldus het kantoor van Herzog.
De komende dagen worden meer gesprekken verwacht.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De volgende ronde van onderhandelingen over vrede in Oekraïne wordt 17 en 18 februari in Genève gehouden, volgens het Kremlin. Oekraïne en Rusland onderhandelen onder begeleiding van de VS over een einde aan de strijd en een vredesregeling. Eerdere onderhandelingen in deze reeks waren in Abu Dhabi.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby had niet door dat de vrouw die hem beschuldigt van verkrachting in haar huis in Oslo in slaap was gevallen. "Ik heb dat op geen enkel moment gemerkt", verklaarde de zoon van kroonprinses Mette-Marit volgens Noorse media vrijdag in de rechtbank in Oslo.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Vier astronauten zijn opgestegen met een SpaceX-raket en onderweg naar het internationale ruimtestation ISS, is te zien op beelden van de NASA. Ze komen naar verwachting zaterdag aan, na een vlucht van zo'n 34 uur.
1 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.
2 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.
3 uur geleden