Biden hoopt dat Netanyahu afziet van juridische hervormingen
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden zegt te hopen dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu afziet van de voorgenomen juridische hervormingen die tot protesten in Israël en een politieke crisis binnen zijn regering hebben geleid. "Zoals meerdere bondgenoten van Israël maak ik me grote zorgen", zei Biden. "Ze kunnen niet doorgaan op deze weg, en dat heb ik min of meer duidelijk gemaakt.' Na enig aandringen door journalisten zei Biden: 'Ik hoop dat hij (Netanyahu) ervan afziet."
Biden zei ook te hopen dat Netanyahu zal proberen "een echt compromis" uit te werken met volksvertegenwoordigers van alle partijen. "Maar dat valt nog te bezien", aldus de president, die ook aangaf dat hij niet overweegt de Israëlische premier uit te nodigen in het Witte Huis - "In ieder geval niet op korte termijn."
Netanyahu stelde maandag het voorgestelde maatregelenpakket over het rechtssysteem, dat volgens critici de gerechtelijke macht gevaarlijk zou verzwakken, uit na massale protesten en een algemene staking. Hij zei daartoe te hebben besloten om "ruimte voor dialoog" te maken.
In Israël zijn al de eerste pogingen ondernomen om tot een compromis te komen over de hervormingen. De coalitie van uiterst rechtse en religieuze partijen van Netanyahu ontmoette dinsdagavond de oppositie voor een eerste onderhandelingsronde. President Isaac Herzog had delegaties van de regeringspartijen en de twee grootste oppositiepartijen bijeengebracht, die na ongeveer anderhalf uur "in een goed sfeer" uiteengingen, aldus het kantoor van Herzog.
De komende dagen worden meer gesprekken verwacht.
Meer uit Buitenland
RENO (ANP/RTR/AFP) - De grote natuurbrand bij de Amerikaanse stad Reno in de staat Nevada heeft inmiddels minstens 32 woningen verwoest. Enkele huizen zijn beschadigd. Ondanks de enorme schade meldde de brandweer maandag aanzienlijke vooruitgang te hebben geboekt in de strijd tegen de brand, die dit weekend nog van 4000 naar 6000 hectare groeide.
3 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/RTR/AFP) - Ongeveer veertig mensen zijn in de nacht van zondag op maandag omgekomen door bendegeweld in Kenscoff, nabij de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince. Dat zegt de burgemeester van Kenscoff, een bergdorpje dat uitkijkt op Port-au-Prince, tegen persbureau AFP.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft president Donald Trump voorlopig gelijk gegeven in zijn plan om het stemmen per post in de aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november te beperken. Het Hof schortte een eerdere uitspraak van een federale rechter op die belangrijke onderdelen van Trumps besluit had tegengehouden.
7 uur geledenPOMAS (ANP) - Een dorp in het zuiden van Frankrijk is getroffen door een tornado. 26 personen raakten gewond, melden de lokale autoriteiten op X. Vijf van hen moesten naar het ziekenhuis. Volgens BFMTV worden nog twee mensen vermist, die mogelijk onder het puin van hun ingestorte huis liggen.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt volledig voorbereid te zijn op de nieuwe Amerikaanse sancties die maandag werden aangekondigd. Economieminister Ali Madanizadeh claimt dat er een plan voor twee jaar ligt om de maatregelen tegen te gaan.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse regering heeft een officieel verzoek ingediend bij de Europese Unie voor noodfinanciering om de migrantencrisis in Ceuta aan te pakken. Een woordvoerder van de Europese Commissie bevestigt aan persbureau EFE dat dat verzoek ontvangen is en snel zal worden beoordeeld.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten beginnen een "economische aanval" op Iran. Dat zegt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tijdens een persconferentie. Het doel van deze "Operation Economic Outcast" is om iedere "economische levensader" van Iran af te snijden en het Iran zo onmogelijk te maken ooit een nucleair wapen te bemachtigen.
12 uur geleden