Biden: Hoop dat Senaat zich blijft focussen op dringende zaken
WILMINGTON (ANP) - De aanstaande Amerikaanse president Joe Biden heeft woensdag in een verklaring de hoop uitgesproken dat de leiders van de Senaat zich met de dringende zaken die de Verenigde Staten op dit moment aangaan blijven bezighouden, ondanks dat ze zich nu ook op de impeachment van president Donald Trump moeten richten.
Biden zegt te hopen dat de leiders van de Senaat een manier vinden om hun constitutionele verantwoordelijkheid voor de impeachment van president Donald Trump uit te oefenen. Tegelijkertijd hoopt Biden dat de leiders van de Senaat zich blijven richten op onder meer de coronapandemie en de staat van de Amerikaanse economie.
"Ik hoop dat de Senaatsleiders een manier vinden om met hun constitutionele verantwoordelijkheden op het gebied van impeachments om te gaan, terwijl ze zich ook met de andere dringende zaken die ons land aan gaan bezig houden", zegt Biden.
Woensdag stemde een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden, het lagerhuis van het Amerikaanse parlement, ervoor om voor de tweede keer een afzettingsprocedure tegen Trump te beginnen. Trump wordt beschuldigd van het aanzetten tot een opstand na de bestorming van het Capitool vorige week. Nu is de Senaat aan zet, maar het is nog onduidelijk hoe het proces zal verlopen.
De Democratische fractieleider van de Senaat Chuck Schumer zei woensdag dat het proces in de Senaat nog in de laatste week van Trumps ambtstermijn kan worden gevoerd. De Republikeinse leider Mitch McConnell sloot een snel proces woensdag echter uit, omdat hij niet gelooft dat Trump op korte termijn nog op een eerlijk proces kan rekenen. Trumps ambtstermijn loopt op 20 januari af.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.
10 uur geledenOSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.
10 uur geleden