Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: herstel abortusrechten bij winst Democraten in november

Biden: herstel abortusrechten bij winst Democraten in november

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft dinsdag beloofd dat hij zich sterk zal maken voor abortusrechten in het hele land als de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen van november de meerderheid in het Congres weten te behouden. Biden zei dat als het Congres een federale wet aanneemt die het recht op abortus garandeert, hij die in januari zal ondertekenen.

In een toespraak in Washington verwees Biden naar een historische uitspraak van het Hooggerechtshof in juni dit jaar die het sinds 1973 geldende landelijke recht op abortus ongedaan maakte. Een ​​grote Democratische meerderheid in het Congres kan een ​​wet aannemen die het voorheen in Roe vs. Wade vastgelegde recht op abortus herstelt.

Biden zei in zijn toespraak van dinsdag dat het niet het Hooggerechtshof en "extremistische Republikeinen" zijn die het laatste woord over abortus hebben. Hij benadrukte dat het de kiezers zijn die het laatste woord daarover hebben.

Meer uit Buitenland

Grootste deel Tsjernihiv zonder stroom na Russische droneaanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.

40 minuten geleden
WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.

5 uur geleden
Iran praat met Japan over toegang Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.

5 uur geleden
New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

7 uur geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

8 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

12 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

15 uur geleden