'Biden heeft genoeg kiesmannen binnen voor nominatie'
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig vicepresident Joe Biden heeft de nominatie binnen om het namens de Democraten op te nemen tegen Republikein en huidig president Donald Trump tijdens de verkiezingen in november. Dat stelt CBS News.
Uit een inschatting van televisiezender blijkt dat hij tijdens de voorverkiezingen van dinsdag voldoende stemmen heeft binnengesleept om meer dan 1991 kiesmannen achter zich te krijgen. Dat aantal is nodig om tijdens de Democratische conventie officieel gekozen te worden als uitdager van Trump tijdens de presidentsverkiezingen op 3 november.
In een verklaring op vrijdagavond noemde Biden het een "eer" om te strijden voor de nominatie tegen "een van de meest getalenteerde groepen kandidaten die de Democratische partij ooit op de been heeft gebracht. En ik ben trots om te zeggen dat we deze algemene verkiezingen ingaan als een verenigde partij."
Geen verrassing
"Ik ga elke dag tussen nu en 3 november vechten om de stemmen van Amerikanen in dit geweldige land te verdienen. Zodat we samen de strijd om de ziel van deze natie kunnen winnen en ervoor kunnen zorgen dat we bij de wederopbouw van onze economie iedereen meekrijgen", vervolgde Biden.
Dat Biden de nominatie heeft binnengehaald is nauwelijks een verrassing. Al zijn tegenstanders staakten eerder al de strijd. Op de stembiljetten had hij nog concurrentie van voormalige kandidaat Bernie Sanders. Deze linkse senator is weliswaar uit de race, maar doet nog mee op papier om op het partijcongres in augustus zo veel mogelijk invloed op de koers van de partij te hebben.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.
38 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
4 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
10 uur geleden