'Biden heeft genoeg kiesmannen binnen voor nominatie'
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig vicepresident Joe Biden heeft de nominatie binnen om het namens de Democraten op te nemen tegen Republikein en huidig president Donald Trump tijdens de verkiezingen in november. Dat stelt CBS News.
Uit een inschatting van televisiezender blijkt dat hij tijdens de voorverkiezingen van dinsdag voldoende stemmen heeft binnengesleept om meer dan 1991 kiesmannen achter zich te krijgen. Dat aantal is nodig om tijdens de Democratische conventie officieel gekozen te worden als uitdager van Trump tijdens de presidentsverkiezingen op 3 november.
In een verklaring op vrijdagavond noemde Biden het een "eer" om te strijden voor de nominatie tegen "een van de meest getalenteerde groepen kandidaten die de Democratische partij ooit op de been heeft gebracht. En ik ben trots om te zeggen dat we deze algemene verkiezingen ingaan als een verenigde partij."
Geen verrassing
"Ik ga elke dag tussen nu en 3 november vechten om de stemmen van Amerikanen in dit geweldige land te verdienen. Zodat we samen de strijd om de ziel van deze natie kunnen winnen en ervoor kunnen zorgen dat we bij de wederopbouw van onze economie iedereen meekrijgen", vervolgde Biden.
Dat Biden de nominatie heeft binnengehaald is nauwelijks een verrassing. Al zijn tegenstanders staakten eerder al de strijd. Op de stembiljetten had hij nog concurrentie van voormalige kandidaat Bernie Sanders. Deze linkse senator is weliswaar uit de race, maar doet nog mee op papier om op het partijcongres in augustus zo veel mogelijk invloed op de koers van de partij te hebben.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is woedend over de kritiek van westerse landen op de goedkeuring van nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. De regering vindt dat er sprake is van discriminatie jegens Joden.
16 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De vraag naar vuurwerk voor oudejaarsavond in Duitsland stijgt. Ondanks de toenemende kritiek op de sector en oproepen tot strengere beperkingen zien vuurwerkfabrikanten en de branchevereniging het aanbod groeien.
55 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben 115 mensen opgepakt die worden verdacht van het beramen van aanslagen voor IS tijdens de kerst- en nieuwjaarsvieringen in het land.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Russische strategische bommenwerpers hebben een "geplande" vlucht uitgevoerd boven de Noorse Zee en de Barentszzee. Daarbij werden zij op delen van de route gevolgd door "gevechtsvliegtuigen van buitenlandse landen", meldt het Russische ministerie van Defensie donderdag.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Gouverneur Gavin Newsom van de Amerikaanse staat Californië heeft de noodtoestand uitgeroepen in Los Angeles en omliggende counties. De beslissing is het gevolg van een uitzonderlijk zware winterstorm die het zuiden van de staat teistert. Naar verwachting zal er in een paar dagen evenveel regen vallen als normaal in meerdere maanden.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - In het oosten van de Australische stad Melbourne is in de nacht van woensdag op donderdag een auto met op het dak een bord met de tekst "Gelukkig Chanoeka" in brand gestoken. De auto werd rond 02.50 uur volledig uitgebrand op de oprit van een huis aangetroffen door de uitgerukte hulpdiensten. Dat melden Australische media, waaronder Sky News Australia. Er zat niemand in de auto. Er zijn geen gewonden gevallen.
7 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de recente wens van Zuid-Korea om samen met de Verenigde Staten nucleair aangedreven onderzeeërs te ontwikkelen bekritiseerd. Hij deed dat tijdens een bezoek aan een Noord-Koreaanse productielocatie voor kernonderzeeërs. Hij overzag daar een testlancering van een "nieuw type" luchtafweerraketten, meldt staatspersbureau KCNA.
7 uur geleden